Türk turizminin geleceği parlak

Türk turizminin geleceği parlak

AOSB’nin sosyal tesis açılışında konuşan Vali Karaloğlu, “En kötü yılımızda 6.5 milyon turist ağırladık. Antalya’nın geleceği aydınlık” dedi

  • Akdeniz
  • Cumartesi 19.03.2017
Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Otel ve Sosyal Tesisleri düzenlenen törenle açıldı. Açılışta konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 2016'nın bütün sektörler için hem zor hem de önemli bir yıl olduğuna dikkati çekti. Karaloğlu, "Antalya'da turizm 2016'da dibi gördü, bu şehir en kötü yılında bile 6,5 milyon yabancı turisti ağırlayabilmiş. En kötü yılda, o hengamede, o alçak darbe girişimi kargaşasında 6,5 milyon kişi ağırlayabildik" diye konuştu.

DAHA ÇOK İŞ VE AŞ
Kesinlikle karamsar olunmaması gerektiğini ifade ederek, ülke, milletin ve şehrin geleceğinin aydınlık olduğunu dile getiren Vali Münir Karaloğlu, "Ayakta kalabilmek için daha çok çalışmak, daha çok üretmek daha çok insana iş ve aş yaratmak ve daha güçlü olmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

KARAMSARLIK YOK
AOSB Başkanı Ali Bahar ise iş hayatındaki tereddüt ve ürkeklikle baş etmek zorunda olduklarını kaydetti. Bahar, istihdamı artırmak için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını belirtti. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin de daha fazla çalışmak ve yatırım ortamını geliştirmek gerektiğini kaydetti. Çetin, "İhraç ve üretim yapmadığımız sürece bu işsizlik her zaman başımıza bela olacak" değerlendirmesinde bulundu. Konuşmalardan sonra, otel ve sosyal tesislerin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve çok sayıda iş adamı da katıldı.