Plajda Pitbull dehşeti

Plajda Pitbull dehşeti

Konyaaltı sahilinde arkadaşları ile gezintiye çıkan üniversiteli Buse’ye pitbull saldırdı. Genç kız ölümden son anda kurtuldu

Antalya'da pitbull dehşeti yaşandı. Konyaaltı Plajı'nda meydana gelen olayda genç bir kız ölümden döndü. Üniversite öğrencisi Buse Sülek, arkadaşları ile sahil bandında gezintiye çıktı. Bu sırada beslemesi yasak olan pitbull cinsi köpek, sahibi Öz Nazmi Ateş'in elinden kurtuldu. Buse Sülek'i yakalayan köpek sağ kolunu omuz altından ısırdı. Neye uğradığını şaşıran üniversite öğrencisi Buse, çığlık atmaya bağladı. Ardından pitbul Buse'nin kolunu parçaladı. Olayı gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Bu sırada çevredekilerin de yardımı ile pitbull Buse'nin boğazına saldırmak üzereyken sahibi tarafından son anda geri çekildi.

HASTANEYE KALDIRILDI
Kolunun parçalandığını gören Buse gözyaşlarına boğuldu. Arkadaşları şoka girdi. Olay yerine ulaşan polis ekipleri yaralı Buse ve arkadaşlarını Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün Konyaaltı Sahili'ndeki polis noktasına götürdü. Ambulans Buse'ye olay yerinde ilk müdahaleyi yaptı. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Buse Sülek'in koluna 3 dikiş atılırken kuduz iğnesi de yapıldı.

ŞİKAYETCİ OLMADILAR
Buse Sülek, ilk yardım ekipleri tarafından hastaneye götürülürken pitbull cinsi köpeğin sahibinin gülmesi Buse ve arkadaşlarını çılgına çevirdi. Buse ve ilkyardım ekipleri polisin aldığı önlem ile ambulansa geçebildi. Burada çıkan tartışma kavgaya dönüşmeden polis güçlükle önledi. Yaşanan olayın ardından Buse Sülek ile arkadaşları köpeğin sahibinden önce şikayetçi olup sonra vazgeçti. Köpek ile sahibi Öz Nazmi Ateş, Fatih Polis Merkezi'ne götürüldü. Burada yapılan kontrolde köpeğin aşılarının tam olduğu ve kimlik kartının bulunduğu belirlendi.