Oyuncakları sevdik

Oyuncakları sevdik

Kepez Belediyesi tarafından Dokumapark bünyesinde açılan Anadolu Oyuncak Müzesi’ni 3 günde 15 bin kişi ziyaret etti

  • Akdeniz
  • Salı 04.10.2017
Antalya'nın Kepez ilçesinde bulunan Dokumapark'ta geçen cuma günü hizmete açılan Anadolu Oyuncak Müzesi ziyaretçilerini ağırlıyor. 15 Ekim'e kadar ücretsiz ziyaret edilecek müze, ilk 3 günde 15 bin kişi tarafından gezildi. Açılışından itibaren yoğun ilgi gören müzeyi çocuklarıyla gezmek isteyenler uzun kuyruklar oluşturuyor. Görevliler içerideki yoğunluğa göre ziyaretçileri alıyor.

ANTALYASPOR İLE BAŞLIYOR
Yaklaşık 8 bin objenin sergilendiği müze Antalyaspor köşesiyle başlıyor. Sınıf, ahşap oyuncaklar, deniz, arabalar, istasyon, Anadolu geleneksel oyuncakları, esnaf sokağı, masal odası, Kaleiçi sokağı, peluş oyuncaklar, yap-boz odası, Anadolu oyuncak tarihi gibi temalı salonlar ziyaretçileri karşılıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de müzeyi ziyaret ederek ziyaretçilerle sohbet etti, görüşlerini sordu.

HAFTANIN 6 GÜNÜ AÇIK
Pazartesi günü kapalı olan müze, diğer günler 10.00 ile 19.00 saatleri arasında açık. Müzenin giriş ücreti öğrenciler için 3 lira, tam ise 5 lira olarak belirlendi. Müze için, Dokuma Fabrikası'nın kreşi olarak hizmet veren 4 bin metrekarelik binada 750 metrekare teşhir alanı oluşturuldu. Müzedeki 15 salonda 15 temada sergi yer alıyor. Ayrıca koridorlarında farklı temalarda 10 vitrin de bulunuyor.