Almanları korku sardı!

Almanları korku sardı!

Alman yönetimini uluslararası arenada itibar telaşı sararken, söz konusu durum için otomotiv sektörü hedef gösteriliyor.

  • Dünya
  • Perşembe 03.07.2015

Alman otomotiv sektörü peş peşe gelen 'emisyon' soruşturmalarıyla zor günler geçiriyor. Alman yönetimi ise ülkenin uluslararası arenadaki ticari itibarından endişe duyuyor.

Ülkenin Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt, pazar günlerinde yayımlanan Bild am Sonntag gazetesine verdiği demeçte, "Otomobil endüstrisi kaybolan güveni yeniden yerine getirmek ve yaptığı hataları düzeltmekle sorumludur" dedi.

Otomobil endüstrisindeki skandal yüzünden "'Made in Germany" (Alman Malı) etiketli ürünlerin itibarının sarsılmasından endişe ettiklerini söyledi.

'DEV HAMLELER GEREKLİ'

Funke Medya Grubu'na konuşan Almanya Ekonomi Bakanı Brigitte Zypries ise "Asırlık otomobil sanayiinin tarihinin en büyük değişiminin eşiğinde olduğunu ve elektrikli otomobil teknolojisinde Çin ve diğer ülkelerle rekabet edebilmek için dev hamleler yapılması gerektiğini" belirtti.

Elektrikli taşıt teknolojisinde özel sektörün devletle işbirliği yapmasını gerekli gördüğünü ifade eden Zypries, günlük sorunlarla uğraşmak yerine geleceğin teknolojilerine yoğunlaşmak gerektiğini' söyledi.