651. Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz

  • 1
  • 40
651. Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz
651. Kırkpınar  Başpehlivanı  Ali Gürbüz

Kırkpınar Başpehlivanları Finali'nde Recep Kara'yı yenen  ALİ GÜRBÜZ 2012 Baş pehlivanı oldu.

Başpehlivanlık kemerini CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Spor Bakanı Suat Kılıç beraber taktılar.

İçişleri Bakanı Naim Şahin ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kırkpınar sahasına gelerek güreşleri izlediler ve kürsüye çıkanlara kemerlerini taktılar.

Kırkpınar'a ev sahipliğini yapan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, "Bu sene UNESCO Kültür Mirası'na giren Kırkpınar'a çok sayıda yabancı basın mensubu ve dış temsilciliklerden gelenler oldu. Gelen misafirlerimizi ağırladık, Edirne'yi gezdirdik ve Kırkpınar Yağlı Güreşleri'mizi izlettik" dedi.

Kırkpınar'da kürsüye çıkan bütün boyları yalnız Sabah Grubu olarak isimleri ile birlikte veriyoruz.

Kırkpınar Güreşleri ardından güreş sayfası bölümünde  güreşlerin saha içi, saha dışı gelişen olaylarını detayları ile vereceğiz.

Hayırlısı ile bir Kırkpınar'ı daha geçirdik. Şimdi ilçeler güreşleri başlıyor. Ama önümüzde bir hafta var, ondan sonra Ramazan. Bir ay boyunca hiçbir yerde güreş yok. Güreşçiler Ramazan Ayı'nda dinlenecekler. Kırkpınar'a gelen gelmeyen belediye başkanlarına ve güreş organize eden her türlü kuruma bundan sonra güreşleri gövde gösterisi olarak değil güreşe ve güreşçiye destek verecek şekilde yapalım. Basın ve medyaya da her türlü desteği sağlayalım diyoruz.

Şanslı ve sağlıklı yağlı güreşler temennimizle.

Bülent Erdoğan
Sabah Grubu
blterdogan@gmail.com