Feslikan Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil

  • 1
  • 30
Feslikan Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil
Feslikan Başpehlivanı  Mehmet Yeşil Yeşil

Antalya'nın en yüksek yerlerinden biri olan Feslikan Yaylası'nda güreşler yapıldı. Başpehlivanlığı puanlama güreşlerinde Mehmet Yeşil Yeşil aldı. Antalya Merkez'de sıcaklık 42-45 dereceyi bulurken 1850 m yükseklikteki Feslikan Yaylası'nda 20-22 derecede serin bir havada ve  serin rüzgar altında güreşler yapıldı.

Feslikan Yaylası'nda yapılan yağlı güreşlere Antalya Bölgesi'nde yağlı güreş yapan tüm ilçe belediye başkanları,  milletvekilleri, parti görevlileri geldiler. Hiçbir parti ayrımı yapılmadan gelen gruplar Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından karşılandı ve saha turu atılarak protokol yerlerine alındılar. Güreşlere politika karıştırmadığı için Konyaaltı Belediye Başkanı'nı candan kutluyoruz.
Yalnız güreşlerde değil hiçbir spor dalında politika karıştırılmadan yapılan her hareketi candan desteklediğimizi bildirmek isteriz.

Feslikan Yaylası Güreşleri'nde Büyük Orta-Küçük orta Büyük ve Küçük Orta küçük boylar çok çekişmeli geçti diyebiliriz.  Feslikan Güreşleri'ne Konyaaltı Belediyesi'nin güreşçileri olan Balaban ikiz kardeşler yaptıkları güreşlerle göz doldurdular ve seyirciden büyük ilgi gördü. İkiz oldukları için hakemlerin bile zor ayırdığı Balaban kardeşler ayrı ayrı boylarda kürsüye çıktılar. Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten ödüllerini aldılar.

Ramazan'dan evvel son güreşler olan Feslikan Yayla Güreşleri'nden sonra Türkiye genelindeki tüm pehlivanlar Ramazan'da güreş yapmayacaklar. Oruçlarını tutup, Ramazan ibadetlerini yapacaklar. Ramazan Bayramı'ndan sonra yağlı güreşler başlayacak. İnşallah iyi ve kıran kırana güreşler izleriz.

Feslikan Yaylası Güreşleri'ni ilerdeki günlerde kürsüye çıkan boylarla birlikte daha açıklamalı vereceğiz.

Tüm güreşçilere, güreş adamlarına ve güreş seyircisine  hayırlı Ramazanlar diliyoruz.

Bülent  Erdoğan
Sabah Grubu
blterdogan@gmail.com