Feslikan Yaylası'nda kürsüye çıkanlar

  • 1
  • 35
Feslikan Yaylası'nda kürsüye çıkanlar
Feslikan Yaylası'nda kürsüye çıkanlar

Feslikan Yaylası'nda Ramazan'dan evvel son güreşler yapıldı. Baş pek hareketli geçmesede, baş altı, büyük orta, küçük orta büyük ve küçük boyları hareketli geçti diyebiliriz. Feslikan Yayla Güreşleri'ne Başkan Muhittin Böcek'in pehlivanları ikiz Balaban kardeşler damgasını vurdu. Balaban kardeşler ayrı ayrı boylarda güreşerek kürsüye çıktılar.

Antalya deniz kenarları 42-45 derecelerde sıcaklarla kavrulurken 1850 metre yüksekliğindeki Feslikan Yaylası'nda 20-22 derecelerde serin bir havada güreşler yapıldı. Güreşçiler bu serin havada pek zorlanmadan güreşlerini yaptılar.

Feslikan Yayla Güreşleri'nde her partiden gelen belediye başkanları, milletvekilleri, parti yöneticilerinin hiçbir parti ayrımı yapmadan  ev sahibi Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından kapıda davullarla karşılanıp sahada tur atarak halkı selamlamaları ve sonra protokol tribününe alınmaları, Türkiye güreşlerinde ender görünen ve yaşanan olaylardan biri oldu diyebiliriz. Bu görüntülerin bütün yağlı güreşlerde yapılmasını temenni ediyoruz.

Feslikan Yayla Güreşleri'nde kürsüye çıkan tüm güreşçilerin isim ve görüntülerini yayınlıyoruz.

Bizler Sabah Grubu olarak her zaman genç ve başarılı güreşçilerin yanında olacağız.

Bayramdan sonra yağlı güreşlerde buluşmak üzere tüm güreş camiasına sağlıklı ve hayırlı Ramazanlar dileriz.

Bülent  Erdoğan
Sabah Grubu
blterdogan@gmail.com