Livanelli onbinlerle buluştu

13.Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Zülfü Livaneli konseriyle start aldı. On binlerce Büyükçekmeceli Livaneli’nin söylediği şarkılarla doyasıya eğlendi.

  • Kültür Sanat
  • Pazar 01.07.2012 11:34
13.Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali başladı. On binlerce Büyükçekmecelinin buluştuğu konserde Zülfü Livaneli Leylim Ley, Yiğidim Aslanım, Karlı Kayın Ormanı gibi sevilen eserlerini seslendirdi. Müjdat Gezen, Ateş Böceği Ercan ve Hıncal Uluç'un da izlediği konsere Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Çocuk Korosu da Livaneli'ye eşlik etti.

Livaneli'ye tarihi Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü maketini armağan eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün "Dostluk birbirimize barış hepimize diyerek start verdiğimiz ve 1500'ün üzerinde sanat elçisini buluşturduğumuz bu festivalin açılışını düşünür,yazar,müzisyen,senarist ve kendini topluma adamış büyük bir sanatçı olan Livaneli'yle gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Başkan Akgün önümüzdeki 10 gün boyunca 52 ülkeden gelen yabancı konuklara Türk misafirperverliğini aktaracaklarını belirterek " Her zaman olduğu gibi Büyükçekmece halkıyla elele gerçekleştirdiğimiz bu festivalde de kültürümüzü tüm dünyaya duyurmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.