İnanoğlu 10 yıl sonra yapımcı koltuğunda

Yeşilçam'ın 100'üncü yılı için yeniden yapımcı koltuğuna oturan Türker İnanoğlu'nun "Hayat Sana Güzel" filmi 11 Nisan'da gösterime girecek

Türk sinemasının duayen isimlerinden Türker İnanoğlu'nun Erler Film'i kurmasının üzerinden 57 yıl geçti. Yarım asrı aşan bu süreçte birbirinden iddialı filmlerle sektörde her zaman adından bahsettiren İnanoğlu, Yeşilçam'ın 100'üncü yılı nedeniyle 10 yıl aradan sonra yeniden yapımcı koltuğuna oturdu. İnanoğlu'nun yaptığı "Hayat Sana Güzel" isimli komedi filmi 11 Nisan'da gösterime girecek. İnanoğlu, Türk sinemasının 100'üncü yıl şerefine iki film daha çekecek.

'TÜRKER BEY İÇİN KABUL ETTİM'
Öleceğini öğrendikten sonra hakkını yediği insanlardan helallik alma derdine düşen üçkâğıtçı bir müteahhidin eğlenceli hikâyesini anlatan "Hayat Sana Güzel" filminde Şevket Çoruh, Tuba Ünsal, Hande Katipoğlu, Timur Acar, Hakan Bilgin ve Dilberay gibi isimler rol alıyor. Filmin yönetmeni ise kendi yapım şirketi Sugarworkz'la yaptığı filmlerle adından bahsettiren ve Çakallarla Dans filmleri fenomen olan Murat Şeker. İlk kez çalıştığı yapımcı Türker İnanoğlu'na övgüler yağdıran Şeker "Bu proje Erler Film ve Türker Bey'e özel olarak kabul ettiğim bir iş. Onun gibi duayen bir isimle çalışma fırsatı bulduğum için çok gururluyum" dedi. İnanoğlu'yla çalışmanın sanılanın aksine zor değil keyifli olduğunu söyleyen Murat Şeker "Türker Bey her şeyin farkında. Başka bir yapımcıyla 10 gün sürecek bir problem, Türker Bey'le 15 dakikada halloluyor. Uzun zamandır birlikte film çekme planımız vardı. 3-4 yıldır kışın görüşüp yazın çekeriz diye anlaşıyorduk. Bu seneye kısmet oldu" dedi.