Sabaha kadar dans!

İstanbul'da düzenlenecek 3. Uluslararası Dans Festivali kapsamında, 70 ülkeden 250 dansçı 3 gün boyunca 24 saat aralıksız dans edecek

İstanbul, 3. Uluslararası Dans Festivali'ne hazır... 3 gün boyunca 24 saat aralıksız dans edecek olan 70 ülkeden 250 dansçı, zumbadan tangoya, valsten zeybek oyununa kadar birçok farklı kültürlerin danslarını İstanbul'a taşıyacak. Açılışı bugün Suadiye'den Bağdat Caddesi'ne kadar karnaval yürüyüşü ile başlayacak olan etkinlik 3 gün sürecek. Silence İstanbul Kongre Merkezi'nin ev sahipliği yapacağı etkinlikte, gündüzleri isteyenlere dans eğitimi verilecek. Akşam ise uluslararası yarışmalarda şampiyonluklar elde eden dans grupları gösterilerini sunacak. Gece yarısından sonra da sabaha kadar sürecek partiler, İstanbullular'a dansın büyüsünü yaşatacak.

HER GECE 25 GÖSTERİ

Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Kültür Şubesi Başkanı ve festivalin organizatörü İbrahim Keskin, bu yılki etkinliğe 3 bin 500 kişinin katılımını beklediklerini söyledi. Keskin, "Dansçılar, pazartesi sabahına kadar her gece 25 performans sergileyecek" dedi. Festival fikrinin sahibi Kemal Keskin ise dans etmeyi hiç beceremeyenlere bile eğitim vereceklerini anlattı. Festivalle ilgili detaylı bilgi, www. istanbuldancefestival.org adresinden öğrenilebilir.

HAYALLERİ GERÇEK OLDU
Dansçılardan Utku Oylum 25 yaşında. İstanbul'daki bir dans akademisinde eğitmen olan Oylum, dünyaca ünlü dans hocalarıyla buluşmanın heyecanını yaşadıklarını ifade etti. 5 yıldır dansla ilgilenen Güneş Diker ise 24 yaşında. Yurt dışındaki festivallere masraflı olduğu için gidemediklerini vurgulayan Diker, aradıkları fırsatın ayaklarına geldiğini söyledi.