Malezya'nın dünyaca ünlü sesi Mei Yi Foo İstanbul'da

CRR, görkemli bir konsere daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. BBC Music Magazine'in 2013'de “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” ödülü verdiği Malezya'nın dünyaca ünlü sesi Mei Yi Foo, Türk müzikseverlerle buluşacak.

  • Kültür Sanat
  • Pazartesi 14.04.2014 17:27
Eşsiz yorumu ile sadece ülkesinde değil, Asya'nın yanı sıra Avrupa ve Amerika'da da dikkat çeken sanatçı dünyanın en ünlü festivallerinde düzenli olarak yer alıyor.

BBC Konser Orkestrası, Fort Worth Symphony, Helsinki Philharmonic gibi dünyaca ünlü orkestralar ve Christian Arming, Matthias Bamert ve Martyn Brabbins gibi şeflerle çalışan Mei, son olarak Royal Festival Hall, Finlandia Hall, Wigmore Hall, Athens Megaron ve Salle Gaveau gibi prestijşli salonlarda konserler verdi.

2008'de Atina'da gerçekleştirilen Maria Callas Grand Prix'I kazanan Mei Yi, Londra'da yaşıyor ve Royal Welsch Kolejinde Müzik ve Drama dersleri veriyor. Ülkesinde sanat ve müziğe katkılarından dolayı Setiawan Tuanku Muhriz madalyası ile onurlandırılan sanatçı. Dimitri Ashkenazy, Shlomy Dobrinsky, Patricia Kopatchinskaya, Açı, ntti Siirala, Matthew Trusler, Ashley Wass ile oda müziği de yapıyor. İlk albümü "Recital" in başarısını devam ettiren Mei Yi, ödül kazanan yeni albümü "Musical Toys" ile 20/21. yüzyılın repertuarını keşfetmeye devam ediyor.

Albüm, The Times, Neue Zurcher Zeitung, Lebrecht's Haftanın Albümü gibi önemli mecralarda yer aldı ve BBC Music Magazine ve Almanya'nın Klassik dergilerinde 5 yıldız ile değerlendirildi.


Bu özel konser 16 Nisan'da, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda saat 20.00'da başlayacak. Biletler biletix'ten temin edilebilir.