Hollywood yıldızları senatörlük yarışında

Hollywood yıldızları senatörlük yarışında

ABD'de 2016'da yapılacak başkanlık ve senato seçimleri Hollywood yıldızlarının da rekabetine sahne olacak. Örneğin Kaliforniya'da senatörlük için George Clooney ve Clint Eatswood gibi isimler yarışacak

ABD'de önümüzdeki sene yapılacak olan başkanlık ve senato seçimleri şimdiden ülke gündeminde konuşulmaya başlandı. Başkanlık seçimlerinin adaylarına kesin gözüyle bakılırken diğer yanda senato seçimlerinde de bazı ünlü isimlerin adaylığını koyabileceği iddia edildi. ABC News'un hazırladığı habere göre senato seçimlerinde aday olması muhtemel olan ünlü isimler şunlar:

2015 BAFTA ADAYLARI AÇIKLANDI - TIKLAYIN

George Clooney: Bir akrabasının bildirdiğine göre ünlü yıldız 2016 senato seçimleri için Kaliforniya'dan Temsilciler Meclisi'ne adaylığını koyacak. Clooney, ABD Başkanı Barack Obama'ya siyasi yakınlığıyla biliniyor.
Eva Longoria: "Umutsuz Ev Kadınları" dizisiyle tanınan aktris, Demokrat Parti'nin sağlam bir destekçisi olduğunu daha önceden dile getirmişti. Latin kökenli aktris 2012'deki başkanlık seçimlerinde Barack Obama'nın Latin kökenli vatandaşlardan oy alması için gönüllü destekte bulunmuştu.

SİBEL KEKİLLİ JÜRİ OLDU - TIKLAYIN

Ben Affleck: Oscar ödüllü ünlü aktör bundan önce Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde insani yardım projelerinde bulunmuş ve geçtiğimiz günlerde "İnsanlık Ödülü" almıştı.
Clint Eastwood: Bundan önce Kaliforniya'daki Carmel ilinin belediye başkanlığını yaparak siyasete giren ve koyu bir cumhuriyetçi olan aktör Clint Eastwood'un da Kaliforniya'dan senatoya girmesi planlanan isimler arasında olduğu iddia ediliyor.

İŞTE HAFTANIN FİLMLERİ - TIKLAYIN

Mark Zuckerberg: Sadece Hollywood yıldızları değil, sosyal medya devi Facebook sitesinin kurucusu Zuckerberg de var bu yarışta. Genç dahi, göç yasasını destekleyen kampanyada yer almasıyla tanınıyor.
Maria Shiver: Eski Kaliforniya valisi Arnold Schwarzenegger'in eski eşi olan Maria Shiver'ın da Demokrat Parti'den senatoya adaylığını koyması bekleniyor.