Ünlüler kostümlerini Mor Çatı için satıyor

Ünlüler kostümlerini Mor Çatı için satıyor

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı'na kaynak sağlamak amacıyla ünlü sanatçıların bağışladığı sahne kıyafetleri internet üzerinden satışa çıktı

  • Kültür Sanat
  • Pazar 11.01.2015
Kadın ve çocukların şiddetten uzak bir yaşama ulaşmaları için faaliyet gösteren Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı'na kaynak sağlamak amacıyla Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Hülya Avşar, Tarkan ve Gönül Yazar'ın da aralarında bulunduğu ünlü sanatçıların bağışladığı sahne kıyafetleri, internet sitesinde satışa çıktı. Tasarımcılar Zeynep Erdoğan, Elif Cığızoğlu, Ayşe Deniz Yeğin, Jale Hürdoğan, Ayça Sytmen ve Zeynep Ökmen'in vakfın 20. yılı için hazırladığı bez çanta, kitap ayracı ve tişörtler ile sanatçıların kıyafetlerinden oluşan 39 parça ürün, alışveriş sitesi "morhipo.com" da, kadınların şiddetten uzak bir hayat kurabilmelerine destek vermek isteyenlerin beğenisine sunuldu. Sezen Aksu'nun elbise, etek ve büstiyer gibi sahne kostümlerinden oluşan 15 parça kıyafeti, Gönül Yazar, Hülya Avşar, Lale Belkıs ve Ajda Pekkan'ın elbiseleri ve Tarkan'ın 2 sahne kostümü 350 bin lira ile 2 bin 500 lira arasında satılıyor.

VAKFA GELİR SAĞLANIYOR

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı görevlisi Seda Çavuşoğlu, kadınların dayanışmasıyla geliştirilen projenin, gönüllülük ağı ve bağışçılarının desteğiyle çalışmalarını yürüten vakıf için önemli olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, kıyafetlerin bir kısmının ise bir müzayedede satın alan Leyla Alaton tarafından vakfa gelir yaratılması amacıyla bağışlandığını vurguladı. Seda Çavuşoğlu, "Önümüzdeki dönemde daha çok kişiye kadın dayanışması ile üretilmiş Mor Çatı ürünleri ulaşacak" dedi.

ERMENİ SANATÇI 2. KASETİNİ SEVENLERİ İÇİN YAPTI
Türkiyeli Ermeni şarkıcı Sibil Pektorosoğlu, ilk albümünü kendi imkanlarıyla "kendisi için", ikinci albümü "Ser"i de ABD'de yaşayan hayırsever Herman Hıntiryan'ın sponsorluğu ile "sevenleri için" çıkardığını belirtti. Pektorosoğlu, Bu topraklara ait Ermenice'nin yok olmaması için Ermenice şarkı söylemeyi tercih ettiğini" vurgulayarak, "Türkiye-Ermenistan arasındaki ortak projelerde yer almak istiyorum" dedi.