Oscar heyecanı adaylarla başladı

Oscar heyecanı adaylarla başladı

'Birdman' ve 'Grand Budapest Hotel' filmleri 9'ar dalda 'The Imitation Game' ise 8 dalda Oscar'a aday gösterildi. Yabancı film kategorisinin ağır topu ise Rus 'Leviathan'...

  • Kültür Sanat
  • Perşembe 16.01.2015
24 kategorideki Oscar adayları dün açıklandı. Bu yıl 87'nci kez düzenlenecek olan 2015 Akademi Ödülleri 22 Şubat'ta sahiplerini bulacak. İşte önemli kategorilerdeki adaylar;
En İyi Film: American Sniper, Birdman, Boyhood, Grand Budapest Hotel, Imitation Game, Selma, Theory of Everything, Whiplash.
En İyi Kadın Oyuncu: Marion Cotillard (İki gece Bir Gün), Felicity Jones (Her şeyin Teorisi), Julianne Moore (Still Alice), Rosamund Pike (Kayıp Kız), Reese Witherspoon (Yaban).
En İyi Erkek Oyuncu: Michael Keaton (Birdman), Eddie Redmayne (Her Şeyin Teorisi), Benedict Cumberbatch (The imitation Game), Steve Carell (Foxcatcher), Bradley Cooper (American Sniper).
En İyi Yönetmen: Alejandro Inarritu (Birdman), Richard Linklater (Boyhood), Bennett Milller (Foxcatcher), Wes Anderson (Büyük Budapeşte Oteli), Morten Tyldum (The İmitation Games).
Yabancı Dilde En İyi Film Adayları: Ida, Leviathan, Tangerines, Timbuktu, Wild Tales.
Orijinal Senaryo dalındaki adaylar: Birdman, Boyhood, Foxcatcher, The Grand Budapest Hotel.