Eleştirmenler Boyhood’u seçti

Eleştirmenler Boyhood’u seçti

Oscar adaylarının açıklanmasının hemen ardından Eleştirmenler Ödülleri’ni (Critic’s Choice Awards) kazananlar belli oldu. “Birdman” 7 ödül birden kazandı, en iyi film ödülü ise “Boyhood”a gitti. Julianne Moore en iyi kadın oyuncu seçilirken, “Büyük Budapeşte Oteli” en iyi komedi ödülünü aldı.

  • Kültür Sanat
  • Cumartesi 17.01.2015 14:27
ABD'deki birçok eleştirmen birliğinden biri olan ve görsel medyada çalışan film eleştirmenlerini bir araya getiren Broadcast Film Critics Association (BFCA) tarafından verilen Eleştirmen Ödülleri (Critic's Choice Awards) önceki gece Los Angeles kentinde Hollywood Palladium'da düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi. 9 dalda Oscar adayı olarak öne çıkan "Birdman" 7 ödül birden aldı ama film ve yönetmen gibi önemli kategorilerde ödül Richard Linklater'ın "Boyhood" adlı filmine gitti. 12 yılda çekilen "Boyhood', Patricia Arquette'e en iyi yardımcı kadın oyuncu, Ellar Coltrane'e en iyi genç oyuncu ödüllerini de getirdi.

KEATON'A 3 ÖDÜL

"Birdman"in başrol oyuncusu Michael Keaton, ekip oyunculuğundan gelen ödülün yanı sıra hem en iyi erkek oyuncu hem de en iyi erkek komedi oyuncusu seçilerek geceyi 3 ödülle birden kapattı. En iyi animasyon ödülü, Oscar'a aday dahi gösterilmeyen "Lego Filmi"ne giderken, "Büyük Budapeşte Oteli", en iyi komedi dahil sadece 3 ödül kazanabildi.