Mohsen Namjoo'nun biletleri tükendi

Mohsen Namjoo'nun biletleri tükendi

"6. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri" kapsamında İstanbul'da sahne alacak Mohsen Namjoo'nun konser biletlerinin tamamı satıldı.

  • AA
  • Kültür Sanat
  • Salı 20.01.2015 13:50
New York Times tarafından "İran'ın Bob Dylan'ı" olarak gösterilen İranlı müzisyen Namjoo, 30 Ocak'ta İstanbul Kongre Merkezi'nde sevenleriyle buluşacak.

Türkiye'de "Ey Saraben" şarkısıyla tanınan sanatçı, 28 Ocak'ta ise Ankara Congresium'da konser verecek.

MOHSEN NAMJOO HAKKINDA

ABD'nin California eyaletinde yaşayan Namjoo, söz yazarı, şarkıcı, müzik eğitmeni ve setar çalgıcısı olarak tanınıyor. İran'da 1976'da doğan sanatçı, 12 yaşındayken Nasrollah Nasehpoor ile müzik eğitimine başladı.

Tahran Üniversitesi Tiyatro ve Müzik Fakültesi'nde Alireza Mashayekhi ve Azin Movahed gibi ustalardan eğitim alan Namjoo, Haj Ghorbane Soleimani'den İran Folk Müziği'ni öğrendi.

İlk albümü "Toranj"ı Eylül 2007'de İran'da yayınlanan sanatçı, film ve belgeseller için de besteler yaptı.

İtalya'da 2009'da piyasaya çıkan "Oy" albümü ile Avrupa müzik sahnesinde önemli bir yer edinen Namjoo, 2010'da Payam Entertainment ile ortak projesi "Namjoo in A Minor" ile yeni bir topluluk eşliğinde kendisine ait şarkıları yeniden yorumladı.

"Useless Kisses" ve Stanford Üniversitesi performansının canlı kaydını içeren "Alaki" isimli albümleri bulunan sanatçının son albümü "Trust the Tangerine Peel", bu yıl müzikseverlerle buluştu.