James Bond, geri adım attı

James Bond, geri adım attı

Daniel Craig, yeni Bond filmi Spectre’nin Roma’daki çekimlerinde helikopterden tarihi Ponte Sisto Köprüsü’ne atlayacaktı. Ancak tepkiler üzerine, sahne başka yerde çekilecek.

  • Kültür Sanat
  • Pazartesi 26.01.2015 12:31
James Bond serisinin yıl sonunda vizyona girecek olan yeni filmi 'Spectre'nin bir sahnesinin İtalya'nın başkenti Roma'da 15'inci yüzyıldan kalma bir köprüde çekilmesinin planlanması, ülkede ortalığı karıştırdı. Filmde '007'yi canlandıran İngiliz oyuncu Daniel Craig, Ponte Sisto adlı köprüye bir helikopterden iniş yapacak ve ardından köprüden aşağıya sarkacaktı. Ancak İtalya'da özellikle dindar kesimin 1473-1479 yılları arasında Papa 4. Sixtus tarafından inşa edilen köprüde gerçekleştirilecek çekime tepki göstermeleri üzerine, filmin yapımcıları geri adım attı. Tartışmalara neden olan sahne için şimdi yeni bir mekân aranıyor.

KAPALIÇARŞI'NIN ÇATISINDA MOTOR SÜRMÜŞLERDİ

2012 tarihinde 'James Bond-Skyfall' filminin bazı sahneleri İstanbul'da çekilmiş, özellikle bir çivi çakılmasının bile yasak olduğu Kapalıçarşı'nın çatısındaki motosikletli kovalamaca sahneleri "550 yıllık tarihi yapıya zarar verdiği" gerekçesiyle çok eleştirilmişti.