Türkiye'nin haber kanalı 4 yaşında

Türkiye'nin haber kanalı 4 yaşında

25 Nisan 2011'de Türkiye'nin ilk HD haber kanalı olarak yola çıkan aHaber, dinamik kadrosu ve özel haberleriyle kısa sürede zirveye ulaştı

  • Kültür Sanat
  • Cuma 25.04.2015
Yeni Türkiye'nin önceliklerini ve hassasiyetlerini ilk günden beri yayınlarına taşıyan aHaber, bugün 4 yaşını doldurdu. Türkiye'nin ilk HD haber kanalı olarak 25 Nisan 2011'de yola çıkan aHaber, "anında haber" anlayışını benimseyerek kısa sürede zirveye ulaştı. Dinamik kadrosuyla; ses getiren özel haberlere, belgesellere ve gündem belirleyen programlara imza atan kanal, Türkiye'deki ve dünyadaki tüm gelişmeleri, dürüst ve tarafsız bir şekilde yansıtarak izleyenlerinin güvenini kazandı. aHaber, Türkiye'nin ve dünyanın birçok noktasındaki gelişmeleri canlı yayınlarla izleyenlerine aktardı. İlk kez aHaber'de yayımlanan ve büyük yankı uyandıran haberleri, dünya medyasına yön verdi. Kısa sürede rakip haber kanallarına fark atan aHaber, Aralık 2014, Ocak, Şubat ve Mart 2015'te "Tüm Kişiler Tüm Günde" en çok izlenen haber kanalı oldu.

"TV'DE YENİ DÖNEME ADIM ATILDI"
aHaber'in 4'üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle Turkuvaz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak bir kutlama mesajı yayımladı. Albayrak mesajında, 4 yıl önce Türk televizyonculuğunda yepyeni bir döneme adım atıldığını belirtti. aHaber'in cesur ve yenilikçi vizyonuyla televizyon dünyasında ayrıcalıklı bir yer edindiğine değinen Albayrak şöyle dedi: "İlk günden beri yeni Türkiye'nin önceliklerini ve hassasiyetlerini yayınlarına taşıyarak, halkımızın doğru haber alma hakkını sonuna kadar savundu. aHaber, siyaset ve ekonomi alanlarındaki iddialı yayınlarının yanı sıra kültür-sanat, sağlık, moda ve spor yayınlarıyla da haberciliğin keyifli yanını izleyicisine sunmayı ve beğeni kazanmayı başardı. aHaber'i geride bıraktığımız 4 yılda Türkiye'nin bir numaralı haber kanalı konumuna getiren herkesi içtenlikle tebrik eder, daha nice kuruluş yıl dönümlerini birlikte kutlamayı dilerim."
AHMET ALTINDİŞ