Ahenkli müziği ile Lena Chamamyan, 22 Ekim’de Zorlu PSM’de

Ahenkli müziği ile Lena Chamamyan, 22 Ekim’de Zorlu PSM’de

Geleneksel doğu melodilerini batı klasikleriyle bir araya getiren Suriyeli-Ermeni müzisyen Lena Chamamyan 22 Ekim'de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’ne konuk olacak. Meredith Monk ve Hüsnü Şenlendirici gibi isimlerle birbirinden farklı tatlarda pek çok projeye imza atan sanatçı, Arap dünyasındaki en etkili 500 kişiden biri olarak görülüyor.

  • Kültür Sanat
  • Perşembe 13.10.2016 12:20

İlk albümü "Hal Asmar El-lon"u 2006 yılında yayımlayan Lena Chamamyan, hemen ardından, Türkiye'den Hüsnü Şenlendirici ve Volkan Çanakkaleli gibi müzisyenlere de yer verdiği ikinci albümü "Shamat"ı dinleyicileriyle paylaştı. Başarılı iki albümün ardından Gloria Scalchi ve Carmen Villata'yla klasik müzik eserleri seslendirdi. Meredith Monk ve Manfred Leuchter gibi efsanevi isimlerle dünya müziği ve caz, Arax Tchekidjian'la da geleneksel Ermeni müziği üzerine çalışmalara imza attı. Sahne performansı ve dinleyicileri üzerinde bıraktığı etkiyle birçok ödüle layık görüldü.

Etnik tınılarıyla, dizi ve film müziklerine de imza attı...

Suriye'de yayınlanan diziler ile Arap ve Ermeni filmleri için müzikler yaparak dinleyici kitlesini genişleten sanatçı, Liverpool'daki St George's Hall ve Hamburg'da Kampnagel gibi dünya çapında mekanlarda da sahne aldı. Lena Chamamyan, bu defa da Zorlu PSM sahnesinde, İstanbul'daki hayranları için Şam'ın etnik dokusunu barındıran ezgilerini paylaşacak.

Konser günü Lena Chamamyan, 'Lawnan' (2 Renk) albümünü de imzalayacak..

Lena Chamamyan Göksel Baktagir ile sahnede yeni albümünden parçaları tanıtırken, konser sonrası 'Lawnan' (2 Renk) albümünü de imzalayacak.