Aşk yaşamak istesem de ajandamda boş yer yok!

Geçtiğimiz günlerde çıkardığı 'Biz Burdayız' isimli single'a mesaj kaygılı bir klip çeken Hadise, şu sıralar işten aşka vakit bulamadığını söylüyor: Aşk yaşamak istesem de ajandamda boş yer yok. Nereye sıkıştıracağım?

Şarkıcı Hadise, 'Biz Burdayız' adlı R&B, rap tarzındaki single'ıyla yazı boş geçirmek istemediğini gösterdi. Şarkının, ablası Hülya Açıkgöz'ün çektiği klibinde sosyal konuda mesajlar veren Hadise, "Sanatçının işi sadece eğlendirmek, dans ettirmek değil; farkındalık yaratıp bazı konularda hayranlarını düşündürmektir" diyor. Hadise; yeni şarkısını, klibini, sahnedeki seksi görüntüsünü ve kariyer hedefini anlattı...

HADİSE FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

'Aşk Kaç Beden Giyer?' adlı albümünüzün satışları iyi gidiyordu; neden bir single çıkarmak istediniz?
Single'ı çıkarmadan bir ay önce 'Mesajını Almıştır O' şarkısına klip çekmiştik ve bu klip tüm yaz giderdi. Ama benim mantığım o şekilde işlemiyor. "Bu tam yaz şarkısı, bu yazı bu kliple geçiririz" diye düşünmedim. Yeni bir albüm hazırlamak için de çok erkendi. O yüzden bu arayı 'Biz Burdayız' gibi güçlü bir şarkıyla dolduralım dedik. Şarkıyı hazırlamaya Ocak'ta başladık ve şarkı öyle bir yere geldi ki, artık bekletmenin bir anlamı yoktu. Şarkıyı dinlediğinizde çok güçlü ve mesaj veren bir yanı olduğunu görüyorsunuz.

BİLGİ KİRLİLİĞİ ÇOK VAR
İlk defa mesaj kaygılı bir şarkı yapıyorsunuz. Bu şarkıda ne mesajı veriyorsunuz?
Dediğiniz gibi bu mesaj kaygılı bir şarkı; kesinlikle beach club'larda, bikinili kızların ellerinde içkileriyle dinleyecekleri bir şarkı değil. 7'den 70'e her konuda güç veren bir şarkı. Klibi de o yönde çektik. Klipte mendil satan çocuklar var, şiddet gören kadınlar var, Türk bayrağı var... Söylemek istediklerime, içimde tuttuğum şeylere tercüman olan sözler var bu şarkıda.
Medyadan çok mu çektiniz?
Sadece ben değil ki... Deprem oluyor; "200 kişi öldü" diyorlar ama aslında 50 kişi ölmüş. Bunu bireyselleştirmemek lazım. Bu bilgi kirliliğinden muzdarip çok sanatçı var. Bir sanatçı olarak sadece eğlenceli, danslı klipler çekeceğime, arada sırada sanatçı kimliğimle beni sevenleri uyandırmam lazım ki; beni sevenler de bu şarkıyı dinleyerek, klibi izleyerek "Demek ki böyle bir şey var" desinler. Benim işim sadece güzel giyinmek, güzel şarkı söylemek değil; bundan daha fazlası var.
Klibi, ablanız Hülya Açıkgöz çekti. Kostümlerinizi de kardeşiniz Derya tasarlıyor. Hiç çatışma yaşamıyor musunuz?
Çalışırken çatışmıyoruz. Birbirimizi çok iyi anlıyoruz ve çok iyi anlaşıyoruz. Tartışma; herkesle yaşadığım kadar oluyor. Biz birbirimizle çalışmayı çok seviyoruz. Çok disiplinliyiz ve birbirine gerçekleri söyleyen üç kız kardeşiz. Onlar, ben memnun olayım diye asla görünenin aksini söylemez; beğenmezlerse beğenmediklerini açıkça söylerler. En büyük, en acımasız eleştirileri onlardan alıyorum. (Gülüyor)

ANNEMİN İÇİ RAHAT
Anneniz bu işbirliğine diyor?
Çok mutlu. Eskiden ben yalnızdım, daha çok merak ediyordu ama şimdi Hülya ve Derya ile beraber olduğum için biraz daha içi rahat. Aklı fazla bende kalmıyor. Bir anne için zor bir şey bence; sonuçta piyasayı bilmiyor ve kızının köpekbalıklarının arasında olduğunu düşünüyor.
Medyayla ilgili en çok muzdarip olduğunuz konu, adınızın biriyle yazılması mı?
Yok, hiç rahatsız olmuyorum bundan. Bu, işin bir parçası. Göz önünde olunca; insanlar sizi biriyle yakıştırabiliyorlar. Normal bu. Bir sanatçı için "Çok yakışıklı" diyorum, ertesi gün o sanatçıyla aşk yaşadığım yazılıyor. Olabiliyor böyle şeyler. Her şeyi de yalanlayamıyorsun. Hangi birine yetişeceksin. Hiç tanışmadığım, hiç bilmediğim insanlarla yazıldığım çok fazla oldu.

AŞK ARAYA SIKIŞTIRILMAZ
Hayatınızda biri var mı şu anda?
Şu an hayatımda kimse yok. Birisiyle ilişki yaşasam da dedikodular bitmeyecek. "Acaba aldattı mı, evlenecekler mi?.." Her durumun kendine göre soruları oluyor.

Yalnız olmayı kafanıza takıyor musunuz?
Hayır, kısmet bu işler. Kafama taksam ne değişecek? Bunları kafama takacak çok fazla vaktim yok. Sabah 6'da kalkıp akşam 11'de yatıyorum; aşk yaşamak için vaktim yok. Anneme de "Aşk yaşamak istesem, ajandamda boş yer yok. Nereye sıkıştıracağım?" diyorum. Birisiyle yemek yemek, sinemaya falan gitmek... Aşk araya sıkıştırılacak bir şey değil ki! Aşk mesai ister.