Sade ve gösterişten uzak giyinirim

Ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, güzel kumaşlara ve detaylara ilgi duyduğunu söylüyor, giyim tarzını ise gösterişten uzak, sade ve biraz muhafazakâr olarak tanımlıyor

  • Günaydın
  • Cuma 14.07.2012
Ekranların yakışıklı jönü Kenan İmirzalıoğlu, geçtiğimiz aylarda Kip markasıyla anlaşmış ve adına özel bir giyim koleksiyonu hazırlanmıştı. Ünlü oyuncu, InStyle dergisine modayla ilişkisini anlattı:
Kenan İmirzalıoğlu by Kip markasının çıkış noktası; Kip ekibinin benim güzel kumaşlara ve detaylara olan ilgimi fark etmesiyle oldu. Zaman içerisinde ben, "Böyle kumaş seviyorum, şunun dikişi güzelmiş, bunun düğmesi acaba böyle mi olsa?" gibi bir moda tasarımcısı edasıyla konuşmaya başlayınca; onlar da "Acaba sizin zevkinize göre bir gömlek tasarımı yapsak ve sizin adınızla çıkarsak nasıl olur?" dediler. Benim duruşumla, Kip'in ulaşmaya çalıştığı hedef kitle aynı olunca da hoş bir koleksiyon oldu, keyifle üzerimde taşıyorum açıkçası.

YENİLİĞE KAPALI DEĞİLİM
Giyim stilim sade, gösterişten uzak, biraz muhafazakâr ama yeniliğe de kapalı değil. Sanırım biraz geç de olsa yeni şeyleri kabullenebiliyorum bu konuda.
Bence kesinlikle bir kadına gözlerinizi çevirmenizi sağlayan şey enerjisidir. Bir kadın içeri girer, önce bir ilgilenirsiniz ama sohbetinde, söylediklerinde, yaşamında, hareketlerinde o enerji yoksa bir süre sonra durur düşünürsünüz; insanı ayakta tutan, heyecanlandıran onun güzelliği midir, yoksa enerjisi midir? Enerjisidir diye düşünüyorum. Bence öyle kadınlar da çoktur... Kaş, gözden çok en belirleyici olan enerjisidir herhalde.
Aşka gelince... Saçmalamaya başlarsın, hiçbir şey bilmediğini düşünürsün, kadınları tanıdığını düşündüğün ama aslında yanıldığın andır. Akılcı hareket edemezsin ve duygularının artık seni sürüklemesine direnemezsin.

AÇLIĞA DAYANAMAM
Mütevazı bir adamım, ukalalıktan nefret ederim. Büyük mevzularda değil belki ama küçük mevzularda fazla ihtimalli düşünmekten ötürü kararsız kalabiliyorum. Bu belki de matematik zekasının getirdiği bir şüphecilik olabilir. Bu durum bazen canımı sıkabiliyor. Bir de zamanı iyi kullanamamak ve açlığa dayanamamak gibi kendi yarattığım zorluklarım mevcut.

TÜRK FİLMLERİ GİBİ HAYATIM
Ben çocukken kendi oyuncaklarını kendi yapan çocuklardandım. Bir ara bilim adamı olmak istiyordum. Bilim, irfan için geldik İstanbul'a matematik okumaya ama sonra Türk filmlerindeki gibi oyuncu olduk.
Çiçekleri çok severim. Bonzai yetiştiriyorum ve ciddi ciddi vakit ayırıp bakıyorum onlara. Toprak çocuğu olduğum için o ilişkiyi seviyorum.