Survivor'da en çok beyaz peyniri özledim

Geçtiğimiz günlerde sona eren Survivor'da sunuculuk yapan Burcu Esmersoy, Survivor adasında en çok çay içmeyi ve beyaz peynir yemeyi özlediğini söylüyor

  • Günaydın
  • Cumartesi 15.07.2012
Survivor adasında geçirdiği üç aylık maceralı bir dönemin ardından çok özlediği İstanbul'a dönen Burcu Esmersoy, yeni projelerini ve Survivor macerasını InStyle dergisine anlattı...
İlk önce yarıştığım, daha sonra sunuculuğunu yaptığım 'Yok Böyle Dans' ile birlikte Acun (Ilıcalı) ve ekibinin çalışma tarzlarını görme şansım oldu. Onlarla birlikte çalışmanın tadını alınca, insan bunun devamını istiyor. Survivor'da Acun'un yardımcı sunuculuğu önerildiğinde, seve seve kabul ettim. Zevkli bir ortam olacağından emindim, öyle de oldu. Hasret dışında...


BURCU ESMERSOY FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

HASRET VURDU
"Bu palmiyeler ne güzel, bu yemek ne lezzetli, bu plajın kumu nefis, bu suyun dibi görünüyor" derken 15 gün geçti. Sonraki 15 gün de işe uyum sağlamakla bitti. Ve birden hasret denen şey başladı. Bende saat farkını fark etmemle baş gösterdi hasret. Ablamı, arkadaşlarımı aramak istediğimde onların uyuduğunu fark edip bozuldum biraz. Hatta bazen saat farkına bakmadan, seslerini duymak için onları aradım.
İstanbul'da çay içmek aklıma bile gelmezken, orada ince belli bardakta içilen çayın rengini bile özledim. Beyaz peyniri tostun içinde mi yesem, yoksa yanında domatesle mi diye hayaller kurar hale gelmiştim.
Diğer yandan da Türkiye'nin gündeminden, magazinden, televizyondan uzak kalmak çok iyi geldi. Bazen ben de hakkımdaki bazı haberleri gazeteden okuyorum.
Adaya ilk gittiğim günlerde güneş kremleri, şapkalar ile cildimi korudum ama ikinci haftanın sonlarına doğru bu çabadan vazgeçtim. Baktım ki yapacak bir şey yok, bıraktım krem kullanmayı. İlginç bir şekilde kremleri bırakınca çok da zarar görmedim güneşten. Sanırım cildimizin şehirde verdiği tepkiler yorgunlukla, bağışıklık sistemimizle ilgili. Tatilde böyle bir güneşe maruz kalsam; cildimde yaralar çıkar, güneş alerjisi olurdum. Ama hiçbiri olmadı.

TATİL İSTEMİYOR
Survivor dönüşü evimin kapısından içeri girince önce uzun zamandır su veremediğim bonzai ağacımla ilgilendim. Yeşil kalan bir-iki yaprak, bonzai'de hâlâ hayat belirtisi olduğunu gösteriyordu. Bir de sürekli konuşarak ona terapi uygulamaya çalıştım. Umarım hayata döndürürüm onu.
2005 senesinden beri hiç tatil yapmayıp çalıştım ve düne kadar "Bu yaz çalışmayacağım" diyordum kendime. Hatta seyahat, tatil organizasyonları bile yaptım. Ama artık "Tatil istemiyorum, sıradaki işe geçelim" demeye başladım. Şimdi ajansım Gaye Sökmen ile birlikte seçim yapmak için teklifleri gözden geçiriyoruz. Yani kısa bir süre sonra beni yeni projelerde görebilirsiniz.

ÇOK KİLO VERDİM
Survivor'da çok kilo verdim. Yoğun çalıştığım dönemlerde hep olur bu. Bir de maalesef bu ara biraz düzensiz besleniyorum. Yoğun olduğum zamanlarda, kahvaltıyı kahve ile geçiştirdiğimde tüm yeme düzenim alt üst oluyor.