İlişki değil aşk istiyorum

'Düşman Kardeşler' dizisinde rol alan genç ve yakışıklı oyuncu Kaan Urgancıoğlu, "Şu an aşk için cesaret topluyorum. İlişki kelimesiyle ilgilenmiyorum, aşk yaşamak istiyorum" diyor

  • Günaydın
  • Perşembe 20.07.2012
'Düşman Kardeşler' dizisinde evin serseri oğlu 'Mehmet'i başarıyla canlandıran Kaan Urgancıoğlu, dizidekinin aksine kardeşiyle çok iyi anlaştığını söylüyor. Çekim için Gelibolu'da olan yakışıklı oyuncu kariyerini, planlarını ve stilini All dergisinden Ece Bildiren'e anlattı.

Hiç oynadığınıza pişman olduğunuz bir proje oldu mu?
'Keşke oynamasaydım' dediğim işler oldu ama pişmanlık duymuyorum. Hepsi bana oyunculuk ve hayat tecrübesi kazandırdı.

İş seçerken daha dikkatli olmanızı mı sağladı bu?
Evet. Yönetmen çok önemli. Bulunduğunuz işte üstünüzdeki kişinin adalet duygusuna güvenmek çok önemlidir.

Her meslekten aynı para kazanılıyor olsaydı hangi mesleği yapmak isterdiniz?
Yine oyuncu olurdum ama ev tasarlamaya da ilgim var. Müstakil, çatısı açılabilen, içinden nehir geçen evler var hayalimde.

KAAN URGANCIOĞLU FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

ESKİDEN DAĞINIKTIM
Ev işleriyle aranız nasıl?
Bulaşık yıkamak beni rahatlatıyor. Eskiden dağınık biriydim ama artık evimi toplu tutuyorum, çünkü evde çok vakit geçiriyorum.

Neler yapıyorsunuz evde?
Eve girer girmez kahve koyarım. Onun kokusu önemli benim için. Rahat bir koltuğum var, keyif köşem orası. Evde yalın ayak yürürüm. Müzik hep açıktır.

Siz ne tarz müzik seversiniz, nerelerde müzik dinliyorsunuz?
Müziği için gittiğim belli bir mekan yok. İki tarz müzik seviyorum. Biri yüksek ritimli, diğeri de sakinleştiren chill out müzikler.

FARKINDALIĞIM ARTTI
Beş yıl önceki röportajımızda ciddileşme potansiyeli olan ilişkilerden pek hazzetmiyor gibiydiniz. Yıllar içinde fikriniz değişti mi?
Korkuyormuşum demek ki! Şu an aşk için cesaret topluyorum. Aşk bittiğinde büyük bir acı yaşarsın ya, kendimi bunu yaşamayı göze alabilecek güçte hissediyorum. İlişki kelimesiyle ilgilenmiyorum, aşk yaşamak istiyorum.

Bu konuyu biraz açalım mı?
Bir şeyin ilişki olması verilmiş bir sözden kaynaklanır. Halbuki her gün yeniden başlamak... Sonra geriye baktığında 'Evet, bu bir ilişkiymiş' demek güzeldir. Biriyle el ele tutuşup 'Hadi biz ilişki yaşayacağız' demek çok sıkıcı.

Kadınlarda çekici bulduklarınız yaşla beraber değişiyor mu?
Değişmiyor ama farkındalığım artıyor. Erkek bakıyor ve baktığı şeyden hoşlanıyor. Kadın ise daha çok kulağıyla duyduklarından etkileniyor. Ben ise görmenin yanı sıra koklama duyumla algıladıklarımdan da etkilenebildiğimi fark ettim.

DOLAPTA 15 YILLIK CEKETLERİM VAR
Siz kıyafete çok para harcamıyor musunuz?
Gardırobumda 15 yıllık ceketlerim ve jean'lerim var. Kolay kolay hiçbir şeyi atmam. Beğendiğim, sevdiğim şeyleri yenileriyle değiştirmem. Eşyalarıma bağlanıyorum galiba, o yüzden yenilerine çok para harcamıyorum.

O vazgeçemediğiniz parçaları nerelerden satın alıyorsunuz?
O ceketleri bir ikinci el mağazasından almıştım. Markasını hatırlamıyorum. Marka söylemeyi de sevmiyorum çünkü ben profesyonel bir insanım. Niye reklam yapayım? Reklam yapmayı sevmiyorum.