Türkiye güzeline profesyonel destek

Miss Turkey 2012 birincisi model Açalya Samyeli Danoğlu'nu Dünya Güzellik Yarışması'na hazırlayan Cansen Yeni, "Bence Açalya'nın yarışmadaki şansı çok yüksek. Hem güzel, hem eğitimli" diyor

Miss Turkey 2012'de birinci olan Açalya Samyeli Danoğlu, 18 Ağustos'ta Moğolistan'da gerçekleşecek olan Dünya Güzellik Yarışması için hazırlanıyor. Türkiye Güzeli'ne bu yıl ilk defa uygulanan profesyonel bir bakımla da destek olunuyor. Medikal estetik uzmanı Dr. Cansen Yeni, Danoğlu'nu yarışma için hazırlamaya başladı. Saç, cilt ve vücut bakımı yapılan Danoğlu'na bir de besin testi uygulanarak diyet programı yapıldı. Kamp sürecinde de Cansen Yeni ile çalışmalara devam edecek olan Danoğlu, doktoru sayesinde kendisine güveninin arttığını ve yarışmada Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi. Burak Kut ile evlenen ve 1.5 yaşında 'Aden' adında kızı olan Dr. Cansen Yeni; evliliğini, anneliğini ve Türkiye Güzeli Açalya Samyeli Danoğlu'yla çalışmalarını anlattı.
Daha önce Dünya Güzellik Yarışması'na katılacak kızlar için böyle bir çalışma yapılmış mıydı?
Cansen Yeni:
Bildiğim kadarıyla bugüne kadar yapılmadı. Böyle bir çalışma ilk defa Açalya ile yapılıyor.
Açalya Samyeli Danoğlu: Sanırım önlerine böyle bir fırsat çıkmamış, onlar da çabalamamış. Ben bu konuda çok şanslıyım. Cansen Hanım sadece fiziksel anlamda değil; bu sektörde yıpranmamam ve doğru adımlar atmam için çok önemli tavsiyelerde bulunuyor.

KONTROLÜMDE OLACAK
Ne kadar süredir çalışıyorsunuz?
C.Y.:
Yaklaşık bir ay kadar oldu. Biz kısa süre içinde yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.
Neler yapıyorsunuz?
C.Y.:
Öncelikle cildi iyileştirmekle başladık. Yarışmanın stresi nedeniyle Açalya'nın yüzünde sivilceler oluşmuştu, onları giderdik. Cilt soyma işlemi yaptık. Cilt temizleme malzemelerine dikkat ediyoruz. Cambridge besin testini uyguladık. Bu esnada neye karşı alerjisi olup olmadığına baktık. Diyetini ayarladık ve hızla kilo vermeye başladı. Selüliti yok, fiziği çok düzgün ama bakım olsun diye 'bio kavitasyon' uygulaması yaptık. Hemen her gün 'bio kavitasyon'a giriyor. Bu esnada sporunu da yapıyor.
Kamp sürecinde de çalışmanız devam edecek mi?
C.Y.:
Hep kontak halinde olacağız. Burada olmasa bile tek tek ne yedi, ne yaptı öğreneceğim. Türkiye'ye döndükten sonra da programımıza sadık kalacağız.
A.S.D.: Yarışma için Moğolistan'da bulunacağım dönemde de Cansen Hanım'la iletişim halinde olacağız. Benim için özel bir diyet programı hazırladı, kamp sürecinde de devam edeceğim. Cansen Hanım bana özel ürünler verdi, onları orada kullanacağım.
Sizce yarışmadan nasıl bir sonuç çıkar?
C.Y.:
Açalya'nın şansı çok yüksek... En azından ben öyle düşünüyorum. Çok iyi eğitim alıyor, üç dil konuşuyor. Türkiye'yi çok güzel temsil edecek. İyi bir derece almasını bekliyorum.
A.S.D.: Bir hedefim var. Buna ulaşmak için elimden geleni yapıyorum ama o gece ne olur, o pozitif enerjiyi verebilir miyim bilemiyorum. Sonuç ne olursa olsun güzel şeyler olacak. İnşallah dereceye girebilirim.