Aşkı sokaklarda yaşamayı severim!

'Hayat Devam Ediyor' dizisinde 'Siraç'ı canlandıran Onur Tuna: Aşkı deli dolu, sokaklarda yaşamayı seviyorum. Kimseyi umursamadan sevdiğim insana dokunabilmek ve ona içimden geçenleri olduğu gibi söylemek istiyorum

  • Günaydın
  • Cumartesi 22.07.2012
Ekranın 'yeni jönü' olarak gösterilen Onur Tuna yakışıklılığıyla genç kızların gözdesi. Oyunculuğun yanı sıra müzisyenlik de yapan genç oyuncu 'Hayat Devam Ediyor' dizisinde canlandırdığı 'Siraç' karakteriyle beğeni topluyor. Tuna; hakkında merak edilerleri anlattı.

Son zamanlarda kadınlar tarafından yoğun bir ilgiye maruz kalıyorsunuz. Onlarla aranız nasıl?
Kadınlarla aram iyidir. Benim için özel olacak olan kadının bazı toplumsal tabulardan arınmış şekilde, bütün özgüveniyle kendini sunabilecek cümlelere sahip olması gerekir. Kadın; bana karşı ilk başta nasıl seviyeliyse ben de ona karşı seviyeliyimdir. Dolayısıyla bu seviyenin içinde sadece bakışlarından bunu çıkarmam imkansız. O kadının, o bakışları anlamlandırıp benim kafama kakması lazım ki ben de ondan elektrik alayım. Ben kadınlarda, biz erkekleri harekete geçirecek böyle bir özgüven olması gerektiğini düşünüyorum.

KIZLAR SIKIŞTIRIP ÖPERDİ
Peki kadınların ilgisi hep üzerinizde miydi?
Evet, ortaokuldayken üst sınıftaki kızlar teneffüslerde beni sıkıştırıp öperlerdi. Sanırım ben çocukluğumdan bu yana kadınların ilgisiyle birlikte büyüdüm.

Hayatınızdaki kadın nasıl özelliklere sahip olmalı?
"Sarışın olmalı, esmer olmalı, dudakları şöyle olmalı..." gibi kafamda çizilmiş bir kadın portresi yok. O anda aklımda kişinin yüzü, elleri, fiziği ve genel bütünü ile bende görsel olarak yarattığı bir algı oluşuyor. Açıkçası kafamda hayal ettiğim net bir kadın portresi yok. Bir kadının yüzüne baktığımda elektrik alabiliyorsam, o kadın benim için hayatımda olabilecek güzelliktedir. Kaldı ki kadınlar zaten güzeldir.

Röportajlarınızda özel hayatınıza dair pek konuşmuyorsunuz...
Genel olarak bir ilişkiye; geçmişte yaşadığım veya gelecekte yaşayacağım ilişkilere bakış açım hakkında, aşk hakkında, sevgi hakkında, insan olmak hakkında söylenecek ne varsa her şeyi söyleyebilirim. Özel hayata müdahale etmek iyi bir şey değil. Neticede insanlar bu ülkede sevdikleri kadına yan gözle bakıldı diye adam vuruyorlar ama bizim özel hayatımızı istedikleri gibi deşifre etme özgürlüklerine de sahipler. Ben bunu adil bulmuyorum, o yüzden de özel hayatım hakkında detay vermek istemiyorum.

Peki günlük hayatınızı yaşarken ister istemez birtakım müdahalelerle karşılaşıyorsunuz, bunlara tepkiniz ne oluyor?
Görünür olma hali işimin getirisi... Sokakta insanların ilgisi alakası da beni memnun ediyor ama bir de işin şu kısmı var; her insan güne aynı uyanamayabiliyor, bu da bir gerçek. Bu meslekte senelerini harcamış insanları izlediğimde onların izole hayat yaşamalarının sebebi 'Çok artistler ve kaçıyorlar' durumu değil. Sadece ruh sağlıklarının bozulmaması için kendilerini izole ediyorlar.

SAÇMALAYABİLMELİYİM
Diyelim ki duygularınız çok yüksek ve bunu saklamak istemiyorsunuz, bununla 'insan içerisinde' nasıl başa çıkarsınız?
Mesela aşkı deli dolu sokaklarda yaşamayı seviyorum. Kimseyi umursamadan sevdiğim insana dokunabilmek, kimseyi umursamadan sevdiğim insana içimden geçenleri söylemek istiyorum. Baş başa kaldığımızda da sevdiğim insanın yanında bağırabilmek, saçmalayabilmek istiyorum.

Peki bu durumla baş edebilecek bir kadın da önemli neticede, onu nasıl tanımlarsınız?
Onun da neden saçmaladığımı ve o andaki saçmalamamdan ötürü utanmaktansa bir insanın içinde bu enerjinin var olabileceğine inanmasını istiyorum. İçimdeki çocukluk, yetişkinlik, saçmalama potansiyeline saygı duyan bir kadınla sonuna kadar her yerde, herkesin karşısında aşk yaşayabilirim. (Instyle)

BANA 'YENİ JÖN' DEMELERİ GURUR VERİCİ
Sizin için 'yeni jön' diyorlar. Bu sizin için nasıl bir motivasyon sağlıyor?
Görsel bir iş yaptığım için insanlardan güzel övgüler alıyorum. Jön kavramının içeriğinde de zaten bu özelliklere sahip olmak var; uzun boylu olmak mesela ilk aklıma gelenlerden biri. Diğer jönlerin arasında bu kadar kısa sürede anılmak açıkçası benim için gurur verici bir şey. Fiziksel olarak buna uygunsam ve şu an hayat verdiğim 'Siraç' karakterinin özellikleri sebebiyle insanlar beni oraya koyuyorlarsa bu harika bir şey bence.

Şu sıralar en çok neye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz?
Güzel soru; hemen ailemin yanına Çanakkale'ye gitmeyi çok istiyorum. Ailemle her şey hakkında konuşabiliyorum ve onların görüşlerineşu sıralar çok ihtiyacım var.