Tutumlu moda ikonları

Son yıllarda giyimleri en çok takip edilen iki isim olan ABD First Lady'si Michelle Obama ve Cambridge Düşesi Catherine, kıyafetlerini tekrar tekrar giymeleriyle dikkat çekiyor

  • Günaydın
  • Çarşamba 26.07.2012
Moda için amaçsızca para harcamak stil sahibi yapmıyor! Bunun en iyi örneği de giyim tarzları sadece ülkelerinde değil dünyanın dört bir tarafında takip edilen iki lider eşi.

KOMBİN FARKI
ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi First Lady Michelle Obama ve İngiltere Prensi William'ın eşi Cambridge Düşesi Catherine, çoğu zaman markasına bile bakmadan tarzlarını yansıtan giysileri satın alıyor. İki güzel kadın da tüm dünyanın gözlerinin kendi üzerlerinde olduğunu bilerek satın aldıkları giysileri farklı kombinlerde defalarca giyiyor.

PASTEL TONLAR
Koyu renk saçları ve teni olan Cambridge Düşesi Catherine, soft ve pastel renkleri sıkça kullanıyor. Bu renkteki giysileri yakın pastel tonlarla kombinleyerek farklı bir görüntüye sahip olabiliyor.

GEOMETRİK DESENLER
Düşes, geometrik desenli giysileri hırka, ceket ve kemerle kombinleyerek her giyişinde farklı bir hava yaratabiliyor.

TRİKO KOMAŞLAR
Fiziği son derece güzel olan Düşes, triko elbiselerle şık bir görüntüye sahip oluyor. Saç ve makyajını değiştirerek elbiselere farklı bir hava katıyor.

Rİ DESENLER
Michelle Obama, vücut yapısını iyi tanıyor. Belden aşağıya doğru genişleyen elbiseler giyen Obama, iri çiçek desenlerine dolabında geniş yer veriyor ve bu giysileri farklı ayakkabılarla kombinliyor, aynı bu Tracy Feith tasarımı elbisede olduğu gibi...

PARLAK RENKLER
Obama, her sezon giyilebilen parlak renkli elbiseleri tercih ediyor. Sezon değişince elbiseyi hırka ve ceketlerle kombinliyor. Bu Sophie Theallet elbisede olduğu gibi.

İDDİALI KUMAŞLAR
Obama, iddialı kumaşlardan yapılan giysilere daha çok kıymet veriyor. Bu tarz elbiseleri sadece saç ve makyajını değiştirerek kullanıyor.