Ünlüler 'bankacı' oldu

Reklam rekortmeni Cem Yılmaz'ın, İş Bankası'yla, iki yıl reklamlarında oynamak için 5 milyon dolara anlaşması akıllara banka reklamlarında oynayan diğer ünlüleri getirdi. İşte çeşitli bankaların reklamlarında oynayan ünlüler...
Oynadığı reklamlarla markaların bilinirliğini ve satışlarını artıran Cem Yılmaz'dan önce İş Bankası'nın reklamlarında Yılmaz'ın eniştesi olan Tolga Çevik, Memet Ali Alabora ve Mert Fırat da oynamıştı.

KİMİ SESLENDİRİYOR
Mustafa Keser'in rol aldığı ve 'Esnafın derdini Mustafa Keser' sloganlı Finanbank reklamı, CardFinans VadeKart satışlarını altı kat artırdı.
Reklamlarında en çok ünlüyü bir araya getiren banka ise Denizbank. Beyazıt Öztürk ve Erdal Özyağcılar'ın başrolünde olduğu 'Robinson ile Cuma' konseptli kobi bankacılığı reklamlarında Sedef Avcı, Işın Karaca, Bülent Şakrak, Kubat, Simge Fıstıkoğlu da rol aldı.
Haluk Bilginer, Nihal Yalçın, Mert Turak; Garanti Bankası'nın hayvanlar üzerinden yürüttüğü reklam kampanyasında hayvanları seslendiriyor. Bilginer'in daha önce Atatürk'ü canlandırdığı İş Bankası reklamları çok büyük ilgi görmüştü.
Selami Şahin de görüntüsüyle olmasa da sesiyle Akbank reklamlarına hayat veriyor. Şahin reklamda, yıllarca 'Olmuyor Olmuyor' diye söylediği şarkıyı, Akbank'ın 'Neden Olmasın?' reklamı kapsamında 'Oluyor, Oluyor' diye söylüyor. Akbank'ın kredi kartı markası Axess reklamlarında ise uzun bir süre Özgü Namal oynamıştı.
Daha önce Engin Günaydın'ın rol aldığı TEB Bankası reklamlarında şu sıralar İlker Ayrık oynuyor. Bankanın kredi kartı reklamlarını da Celal Kadri Kınoğlu seslendiriyor.
Vakıfbank reklamlarında da Türkan Şoray ve Engin Altan Düzyatan rol almıştı.