Evliliğimiz 70'li yılların filmlerindeki gibi oldu

İşadamı Mehmet Çelik ile geçtiğimiz hafta sürpriz bir şekilde nikah masasına oturan şarkıcı Sibel Turnagöl, eşiyle evliliğe giden gelişmeleri 70'li yılların filmlerine benzetti

Ünlü oyuncu Sibel Turnagöl ve Çiftkurtlar Otomotiv'in sahibi Mehmet Çelik'in geçtiğimiz hafta Yunanistan'ın başkenti Atina'da sürpriz bir şekilde nikah masasına oturması çok konuşuldu. Çelik ile yıllardır arkadaş olan Turnagöl, kendisini nikah masasına götüren serüveni tüm içtenliğiyle paylaştı. Turnagöl'ün kayınvalidesi Aysel Çelik de gelinine ve çiftin birlikteliğine verdiği desteği açıklamalarıyla ifade etti.
Siz yıllardır Mehmet Çelik ile yakın arkadaşsınız, öyle değil mi? Evlilik teklifi aldığınız zaman aslında bir ilişkiniz yoktu...
Biz Mehmet ile yıllardır arkadaşız. Bana "Isparta'da askerliğimizi beraber yaptık" diye takılırdı.
Yunanistan'da evlendiğinize dair haberler biraz da arkadaş olduğunuzun bilinmesi nedeniyle herkesi şaşırttı.
Ben de hâlâ şaşkınım; her şey çok hızlı bir şekilde gelişti.
Bize bu evliliğin hikayesini anlatır mısınız?
Evlilik teklifi de evlenmemiz de aynı filmlerindeki gibi oldu. 70'li yılların filmleri gibi...
muhallebicide teklif
Nasıl evlenme teklif etti size Mehmet Çelik?
Nikahımızdan yaklaşık bir hafta önce Mehmet beni aradı. Çeşme'ye tatile gideceğimi söyledim; o da gitmeden görüşmek istedi. O gün Nişantaşı'ndaki moda atölyemin çok yakınında bir muhallebicide buluştuk.
O buluşmada evlilik teklifi alacağınızı düşünüyor muydunuz?
Böyle bir şey asla aklımdan geçmiyordu.
Neler söyledi?
Bana pat diye "Düşündüm, taşındım ve seninle evlenmeye karar verdim. Benimle evlenir misin?" dedi.
Şaşırmış olmalısınız...
Şaşırmaz mıyım?
İnsan arkadaşından evlilik teklifi alınca ne yapacağını bilemez herhalde. Siz teklifi alınca neler hissettiniz?
Mehmet, arkadaşlığımız boyunca iki kez evlenme teklifinde bulunmuştu; ikisini de ciddiye almamıştım. Bu yüzden bu teklifin de üzerinde ilk başta hiç durmadım. Ve buluşmamızın ertesi günü Çeşme'ye gittim.

SİBEL TURNAGÖL FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

MESAJLAR HIZLANDIRDI
Ne oldu da işler bir anda ciddiye bindi?
Çeşme'deki ikinci günümde, bir hanımefendi bana "Ben Mehmet'in nişanlısıyım" diye mesaj attı. Ben de "Biz arkadaşız" dedim ki ilişkileri bozulmasın. Ancak mesajlar sabaha kadar sürdü. Olayı Mehmet'in kız kardeşi Şahver ve eşi Metin'e anlattım. Mehmet de yaşananları duyunca sinirlenmiş; ikinci bir evlenme teklifinde bulundu.
Detay verir misiniz ikinci teklif hakkında da?
İstanbul'a döndüğüm akşam Mehmet'in teknesine gittim. Mehmet şampanya eşliğinde bir kez daha "Benimle evlenir misin?" dedi. Ben de kabul ettim.
Sonra Atina'ya mı gittiniz?
Ertesi gün Santorini'ye gittik. Oradan Atina'ya geçtik ve nikah için gerekli evrakları konsolosluğa verdik. İşlemler sürerken Santorini'de tatil yaptıktan sonra da Atina'ya geldik ve nikahımızı kıydık.