Haluk Bilginer bu kez savaş mağduru oldu

Sinan Çetin'in yazdığı ve yönettiği 'Çanakkale Çocukları' isimli filmde; Haluk Bilginer iki oğulunu savaşa yollayan 'Kasım Bey'i canlandırdı. Filmde başarılı aktöre; Çetin'in eşi ve çocukları eşlik etti

  • Günaydın
  • Perşembe 27.07.2012
Başarılı oyuncu Haluk Bilginer, Sinan Çetin'in yazdığı ve yönettiği 'Çanakkale Çocukları' adlı sinema filminde; İttihat ve Terakki'nin önde gelen bürokratlarından 'Kasım Bey' olarak karşımıza çıkacak.

AKILLARA KAZINACAK!
28 Eylül'de vizyona girecek olan filmde Bilginer, iki oğlunu birden savaşa yollayan bir babayı canlandırıyor. 'Kasım Bey'in oğullarını yönetmen Sinan Çetin'in gerçek çocukları Cemo ve Orfeo Çetin; 'Kasım Bey'in eşini de Çetin'in eşi Rebekka Haas oynuyor. Dönem işlerini çok sevdiğini belirten Bilginer, "Bu filmde rol almak benim için çok önemliydi. Filmin hikayesi uzun yıllar akıllardan silinmeyecek. Vizyon tarihini ben de iple çekiyorum" dedi. Yönetmen Sinan Çetin'in Çanakkale Savaşı'nı farklı bir bakış açısıyla ele aldığı film, görüntüleri ve konusuyla bir hayli iddialı... Hiçbir masraftan kaçınılmayan ve yapımı üç yıl süren film, oyuncu kadrosuyla da dikkat çekecek.

HALUK BİLGİNER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!