Önce sesi sonra da efendiliği cezbetti

Başarılı müzisyen Bekir Ünlüataer ile aşka yelken açan Nilgün Belgün; sevgilisinin önce sesinden, sonra da efendiliğinden etkilendiğini söylüyor: Bekir çok saygılı, bambaşka biri. Bu ilişki bir gün bitse bile "Hayatımdan adam gibi bir adam geçti" derim!

Türkiye' nin en enerjik kadınlarından biri olan ünlü oyuncu Nilgün Belgün şu sıralar çok aşık! Eşref Vakti grubuyla adından söz ettiren müzisyen Bekir Ünlüataer ile birlikte olan Belgün, aradaki 20 yaş farka hiç aldırmadan aşkını yaşıyor. Zaten Ünlüataer de kendilerini yaşıt gibi hissettiklerini söylüyor. Bir akşam iftar vakti, yakın arkadaşım Oylum Şahin'in annesi olan Nilgün Belgün'ün kapısını çaldım ve kendisini, sevgilisine iftar hazırlarken buldum. Bekir Bey orucunu açarken, ben Nilgün Hanım'dan aşklarının hikayesini dinledim. Daha sonra bize çay ikram etmek için gelen Bekir Bey de ricamı kırmadı ve sorularıma yanıt verdi. İşte etrafa da mutluluk saçan bu aşkın hikayesi...
Sizi aşk kadını olarak biliyoruz ama ilk defa aşıkken görüyoruz...
Daha önce görmediniz çünkü 10 senedir böyle bir şey yaşamadım. İlişkiye başlamak için önce sevdalanmak, ruhen anlaşmak, fizik olarak birbirini beğenmek lazım. Yani laf olsun diye bir ilişki yaşanmaz. Hele benim gibi tecrübeli bir insan laf olsun diye bir ilişkiye girmez. Ben bir gönül kadınıyım; bu gönül de her dakika birine kaymaz, bu ruh her dakika birine akmaz.

OLAĞANÜSTÜ BAŞARILI
Peki nasıl başladı bu aşk?
Tesadüf oldu her şey. Zaten bir süre kendi içimizde birbirimizi tanımaya çalıştık. O tanıma safhasında bire bir Bekir'le yaşadım, kimseyle görüşmedim, kimsenin fikrini almaya da gerek görmedim. Baktım ki karşımda yakışıklı, hoş, mesleğinde olağanüstü başarılı, saygı duyulacak bir musiki adamı ve üstelik adam gibi bir adam var; kalbimi açtım.
Bu devirde adam gibi adam bulmak kolay olmadığı için 'kaçırmayayım' demişsinizdir.
Evet! Yakışıklı, paralı, gezmeli, eğlenmeli bulabilirsin ama adam gibi adam bulabilmek çok zor. Bekir gerçekten adam gibi adam. Şu an bunu söylüyorum, ayrıldıktan sonra da bunu söylerim, aradan 20 yıl geçse de "Hayatımdan adam gibi bir adam geçti" derim.
Tam olarak ne zaman başladı bu aşk?
Bundan üç-dört ay önce televizyonda, Bekir Ünlüataer ve Fatih Ahıskalı'nın kurduğu Eşref Vakti diye bir gruba rastladım. Müthiş güzel müzik yapıyorlar, çok iyi iki müzisyen. Yaptıkları müziğe hayran oldum. Ertesi gün bütün müzik marketlerde CD'lerini aradım ama bulamadım. Bir süre sonra Mesut Yar'ın programına konuk olarak çağrıldım ve programın diğer konuklarının Bekir ile Fatih olduğunu gördüm. Bekir'e müziklerini çok beğendiğimi ama bir türlü CD'lerini bulamadığımı söyledim. O da "Bizim yanımızda var" diyerek bir CD'lerini hediye etti.

ALICI GÖZÜYLE BAKMADI
İlk gördüğünüzde etkilendiniz mi Bekir Bey'den, "Yakışıklı adammış" dediniz mi?
Dedim ama yakışıklılıktan öte çok efendi olduğu, duruşu, tavrı dikkatimi çekti. Yüzüme bile çok alıcı gözüyle bakmadı. Programda tesadüfen yan yana oturduk ve baktım hakikaten çok hoş bir adam. O gece Fatih beni program yaptıkları yere davet etti. Arkadaşlarımla gittik ve çok hoş vakit geçirdik. Bir süre sonra Ahmet Hakan'ı da götürdüm. Sonra biz Bekir'le dostluk yapmaya başladık, o dostluk sonradan buralara kadar geldi.
Duygularını ilk kim açıkladı?
Tabii ki erkekten gelmiştir. Ben her zaman bir kadının kadın gibi olmasından yanayım. Yani bir kadın aşkından ölse bile bir erkeğe kur yapmamalı, ondan teklif beklemeli. Bizde de öyle oldu.

NİLGÜN BELGÜN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

CEM'E RAKİP OLUR
Anladığım kadarıyla Bekir Bey sizi öncelikle efendiliği ve sesiyle cezbetmiş...
Evet, öncelikle sesi, sonra da efendiliğiyle. Çok saygılı, bambaşka biri.
Güzel sesini evde size sık sık dinletiyor mu?
Bekir o kadar rahat bir adamdır ki; herhalde özgüveni çok yüksek olduğundan her yerde şarkı söyleyebiliyor. Mesela yolda hangi şarkıyı istersem söyler; çala oynaya gideriz. Biz birbirimize çok uyumlu bir çift olduğumuzu fark ettik. Ben biraz erken, o biraz geç gelmiş dünyaya ama ruhlar galiba aynı anda gelmiş. Ruhlarımız çok iyi anlaşıyor. Birlikte çok rahat ve çok güzel eğleniyoruz. Benim tecrübelerim de çok fazla olduğu için, bazı konularda ona yardımcı oluyorum. Tabii hayatta ne olup biteceğini bilemeyiz ama bu karşılaşmadan her ikimiz de çok hoşnutuz. Ben ona çok gülüyorum mesela, aslında çok ciddi görünen ama olağanüstü komik bir adam; Cem Yılmaz'a rakip olabilir!