Yavuz Bingöl'le iyi bir ikili olduk

10 yıl önce yayınlanan 'Zerda'dan sonra şimdi de 'Bulutların Ötesi'nde dizisinde Yavuz Bingöl'le bir araya gelen Ece Uslu: Bizi çok yakıştırıyorlar. Oyuncu olarak iyi bir ikili olduk

'Bulutların Ötesi' adlı dizide Yavuz Bingöl ile başrolü paylaşan Ece Uslu, yoğun bir sezona hazırlanıyor. 10 yıl önce Bingöl ile 'Zerda'da yine başrolü üstlendiklerini ve bu dizinin hâlâ unutulmadığını belirten Uslu ile yeni projelerini ve özel hayatını konuştuk.

* Yavuz Bingöl ile 'Bulutların Ötesi' dizisinde yeniden bir araya geldiğinizde, izleyiciler üzerinde aynı etkiyi yaratmayı bekliyor muydunuz?
Aslında 'Zerda'dan sonra bu işe çok büyük umutlar içinde girmedik. Ama çok iyi oldu. Yavuz komik bir insan. 'Zerda'da bizi çok yakıştırmışlardı. İyi bir partner olmuştuk. Sanırım bu dizide de yakıştırıyorlar. Oyuncu olarak iyi bir ikili olduk. 'Zerda'nın da üzerinden 10 sene geçmiş olmasına rağmen unutulmaması çok güzel... İnsanlar o rollerin etkisinde kalıyorlar. Onlara inanarak izliyorlar.

* Dizide oynadığınız karakter, eşinden ayrılıp oğluyla birlikte bir hayat kurdu. 'Elif'in yaşadıklarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Aslında başlarda yaşanan senaryo sıkıntılarından dolayı karakter dönüştü. Şimdi dizi, mahalle dizisi oldu. 'Elif'in yaşadıklarına gelince; onunla aynı tepkileri verir miydim bilmiyorum. Bunun cevabını verebilmek için aynı şeyin başına gelmesi gerekiyor.

ERKEK OLACAĞIM
* Geçen sezon rol aldığınız 'Tom, Dick ve Harry' oyunu yeni sezonda devam edecek mi?
Evet edecek. Ayrıca Akla Kara Tiyatro olarak yeni bir oyuna başlayacağız. Tiyatromuzun ortaklarından Savaş Özdural yazıyor. Diğer oyunumuz gibi bu da komedi olacak.

* Sizinki nasıl bir rol?
Hem kadını hem de bir erkeği canlandıracağım. İlk defa böyle bir rol oynayacağım. Teklif gelince çok mutlu oldum. Benim için çok değişik bir deneyim olacak.

* Sahnede bir erkeği canlandırma konusunda tereddüt yaşadınız mı?
Her rol için önce bir tereddüt yaşıyorsunuz. 'Acaba yapabilir miyim?' diyorsunuz. Ama bu işten gerçekten de çok keyif aldım. İçimde büyük bir heyecan var. Bunu denemek bile çok eğlenceli olacak.

PARTİLER VE GECE KULÜPLERİ ARTIK BANA ÇOK UZAK!
* Bu yaz tatil yapma imkanınız oldu mu?
Dizi sezon finali yaptıktan sonra bir aylık bir boşluğumuz vardı; kısa bir tatil yaptım. Yaklaşık 15-20 gün kadar İzmir'e gidip abimi ziyaret ettim. Sonra Bodrum'a, ardından da Bozcaada'ya gittim. Partiler, gece kulüpleri artık bana uzak...

* Tatilde görüntülenmemek için bazı şeylere dikkat ediyor musunuz?
Görüntülenmek nereye gitmek istediğinizle alakalı. Popüler mekanlar var. İnsanlar oraya gitmekten keyif alıyor. Orada da basın oluyor. Ben oralara gitmekten keyif almadığım için öyle bir sorunum yok.

İĞNE GÖRÜNCE BAYILIYORUM
* Bu tempoda çalışırken kendinize nasıl vakit ayırıyorsunuz?
Çok zor oluyor. Evde vakit geçiriyorum; dinleniyorum. Taş boyamaya başladım.

* Yıllardır hiç değişmediniz. Dış görünüşünüze dikkat ediyor musunuz?
Hiç kendime bakmıyorum. Arada botox yaptırsam mı diye düşünüyorum. En azından çizgilerin derinleşmesini engelleyecek minik şeyler yapılabilir ama ben iğneyi görünce bayılıyorum.

GÜZELLİK ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL
* Oyuncuların estetik ameliyat yaptırmasına karşı mısınız?
Çok ihtiyaç duyuluyorsa yaptırılabilir ama abartanlar var. Çok güzel kadınlar kendilerini çirkinleştiriyorlar ve hepsi birbirinin aynısı oluyor.

* Alışveriş yapmayı sever misiniz?
Çok alışveriş yapmıyorum. Zaten üstümüzü örtmüyor muyuz? İnsanların kıyafetlerinin markası neymiş, ne giymişler bana hiçbir şey ifade etmez.