Filmde beni Özge canlandırsın

PuCCa lakaplı Pınar Yıldırım ve manken Özge Ulusoy, Ağustos'ta çıkacak bir dijital kitap için bir araya geldi. Daha önce yazdığı 'PuCCa Günlük' kitap serisi filme uyarlanacak olan PuCCa "Beni Özge canlandırsın" dedi; Özge Ulusoy da teklif gelirse kabul edeceğini söyledi

Sunucu, oyuncu ve model Özge Ulusoy ile sosyal medya fenomeni Pınar Yıldırım, nam-ı diğer PuCCa; Braun Silk-epil7 için bir araya geldi. Marka; Facebook ve Twitter'da B-Kadınları adı altında bir platform kurdu ve bu platformdan yola çıkarak 'Akıllı Kadının El Kitabı' adlı dijital bir kitap hazırlamaya başladı. Ağustos ayının ilk haftası, dijital ortamda yayınlanacak kitapla ve özel hayatlarıyla ilgili Özge Ulusoy ve PuCCa'yla konuştuk...

Braun ile yollarınız nasıl kesişti?
ÖZGE ULUSOY:
Braun'la yollarımızın kesişmesi 'Yok Böyle Dans' projesi ile başladı. O dönemde bacak güzelliğimle ilgili olarak sosyal medyada çok sayıda mesaj paylaşıldı. Sanırım marka yetkilileri de bundan etkilendi ve birlikte çalışmak için bana teklifte bulundular.
PUCCA: Sanırım Twitter'da hashtag'ler (bir konuyu belirlemek ve ayrıştırmak için kullanılan işaret) söz konusu olunca, 'Bunu en iyi kim yazar?' diye düşündüler ve beni aradılar. Çıkardığım kitaplar ve sosyal medya üzerindeki etkimden dolayı beni tercih ettiklerini düşünüyorum.

KİTABI ORTAK YAZACAĞIZ

Braun kadınlarıyla nasıl iletişim kuruyorsunuz?
P.:
Platformumuzda farklı hashtag'ler var. Belirlediğimiz konu hakkında önce biz fikirlerimizi yazıyoruz. Ardından Braun kadınları yorumlarda bulunuyor. Zaten e-kitabımızda da bu hashtag'ler üzerinden yapılan en iyi yorumlara yer vereceğiz.

Peki, nasıl konu başlıkları olacak?
P.:
'Kadın dediğin..', 'Neyimi değiştirirdim?', 'İdeal bacak rengi' ve 'Pürüzsüz bacaklar için...' gibi başlıklar yer alacak.

B-Kadınları platformundaki paylaşımlardan yola çıkarak e-kitap hazırlığı içindesiniz. Kitabı ortak mı yazacaksınız?
Ö.U.:
Evet ortak yazacağız ancak ben sadece fikir olarak destek vereceğim. Yazma işi ağırlık olarak PuCCa'nın üzerinde. Ben daha çok hayatımdan bir şeyler paylaşıyorum, tavsiyelerde bulunuyorum. Biz kitabı birlikte oluşturuyoruz ama yazar olan PuCCa. O nedenle kendimi yazar olarak hissetmiyorum bu projede, sadece insanlara yardımcı olacak ipuçları veriyorum.
P.: 'Akıllı Kadının El Kitabı' adlı kitap, dijital ortamda yayınlanacak. Böylece kadınlar istedikleri zaman rahatlıkla ulaşabilecek. İçerik olarak da kendi hashtag'lerimiz üzerinden gideceğiz. Yani sosyal medyada paylaşılan konuları anlatacağız.

FİLMDE KÜFÜR HOŞ OLMAZ

Kitaplarınız büyük ilgi gördü. Yeni bir kitap var mı?
P.:
Var, bu serinin devamı olacak. Eylül gibi çıkmasını planlıyoruz. Bir de bir film projemiz var. Ayrıca bir dizi senaryosu yazıyorum.

Filmin oyuncu kadrosu belli mi?
P.:
Henüz hazırlamadık ama bu projede Özge'nin de yer almasını çok isterim; PuCCa karakterini çok güzel canlandırır.
Ö.U.: Çok iyi olur. Bunu mutlaka konuşalım. Ben de bu filmde rol almayı isterim.

Peki, film kitap kadar cesur olacak mı?
P.:
Senaryosunu da ben yazdığım için o konuda bir sorun yok ama kitaptaki gibi olmayacak. Senaryoyu yazarken biraz zorlandığımı itiraf etmeliyim. Kitapta göze batmıyor ama filmde bir kadının o kadar küfür etmesi hoş olmaz herhalde.

HACI ASKERDEYKEN ONA DOLMA YAPIP GÖTÜRDÜM
Şu ana kadar size yapılan en güzel sürpriz hangisiydi?
Ö.U.:
Erkek arkadaşımın (Hacı Sabancı) doğum günümde düzenlediği partiydi. Bir dostumun yardımıyla uzun süredir görmediğim arkadaşlarımı arayıp bulmuş. Her birini kapıda görünce şoka girdim. Bana yapılan en güzel sürprizlerden biriydi.

Peki sizin yaptığınız sürprizler var mı?
Ö.U.:
Erkek arkadaşım askerdeyken dolma yapıp götürdüm. Benden hiç beklemediği için çok şaşırdı. Onun için hoş bir sürpriz oldu.
P.: Sürprizlerden hoşlanıyorum da sürpriz yapmayı beceremiyorum. Yapmaya karar verdiğim an hemen söylüyorum.

Sürprizlerden bahsetmişken, nasıl bir evlenme teklifi almak isterdiniz?
P.:
Bir sabah uyandığımda parmağımda yüzük görmek isterim ben. Çok sade ama düşünsenize uyandığınızda parmağınızda bir yüzük var...
Ö.U.: Ben öyle prodüksiyonlu, şaşaalı bir şey olsun istemem. Eğer iş evlenme teklifine geldiyse zaten siz birlikte olduğunuz kişi ile pek çok şeyi paylaşmışsınızdır. O nedenle çok güzel bir şehirde, beklenmedik bir anda teklif edilmesini isterim. Sürpriz olması önemli tabii ama öyle havai fişeklere falan gerek yok. Daha sakin, biz bize bir ortam tercihim olur.

GİZLİ KİMLİK BELA OLDU
Yazdıklarınız ve gizlediğiniz kimliğinizle sosyal medyada bir fenomene dönüştünüz. Neden kimliğinizi açığa çıkarttınız?
P.:
Çünkü gizemli bir kimliğin daha çok ilgi görmesi ve ticari kazanç sağlaması gerekirken başıma bela oldu.

Nasıl belalar bunlar?
P.:
Fotoğrafımı bulan kişiler "Kimliğini açıklarız" diye tehdit etmeye başladı. Adıma röportaj verenler bile oldu.