Binbir surat Batman

'Kara Şövalye Yükseliyor' filminin başrol oyuncusu Christian Bale, şekilden şekile girdiği için yapımcılar arasında çok revaçta!

  • Günaydın
  • Pazartesi 31.07.2012
Christian Bale, sinemanın en önemli figürlerinden biri... Vizyonda olan 'The Dark Knigt Rises-Kara Şövalye Yükseliyor' isimli filmde 'Batman' karakterini canlandıran ünlü oyuncu, kariyerinin yükselişe geçtiği 2000 yılından bu yana şekilden şekile girerek izleyicileri şaşırtıyor.

AMERİKAN SAPIĞI
2000 yılında vizyona giren 'American Psycho-Amerikan Sapığı' isimli film için Christian Bale, 81 kiloya çıktı. Vücudunun kaslı bir görüntüye sahip olması içinse çekimlerden önce günde 3 saat ağır spor egzersizleri yaptı.

MAKİNİST
2004'te vizyona giren 'The Machinist-Makinist' için Bale, 26 kilo vererek 55 kilo oldu. Sıkı bir diyete giren ve bu diyet sırasında sağlığını kaybetmemesi için doktor kontrolünde yaşayan Bale, çekimler boyunca bu kiloyu korudu.

BATMAN BAŞLIYOR
2005 yılında vizyona giren 'Batman Begins-Batman Başlıyor' isimli film için Bale bir yılda tam 31 kilo aldı. Diyetisyen eşliğinde beslenen ve kaslı bir görünüm için her gün düzenli olarak ağırlık çalışan yakışıklı oyuncu film için 86 kilo oldu.

ŞAFAK HAREKATI
2006 yılında vizyona giren 'Rescue Dawn-Şafak Harekatı'ndaki rolü için ünlü oyuncu bir yılda tam 25 kilo verdi. Filmin çekimleri için 61 kiloya kadar düşen Bale, vücudunda sarkma olmaması için sürekli hafif sporlar yapmış.

KARA ŞÖVALYE
2008'de gösterilen Batman serisinin ikinci filmi 'The Dark Knight-Kara Şövalye' için Christian Bale, 86 kiloya çıktı. 'Şafak Harekatı' için 61 kiloya düşmüş olan oyuncu, yeniden kaslı bir görüntüye sahip olabilmek için protein takviyeli ürünler de kullanmış.

KARA ŞÖVALYE YÜKSELİYOR
Türkiye'de geçtiğimiz cuma vizyona giren 'The Dark Knight Rises-Kara Şövalye Yükseliyor' isimli film için Christian Bale, 66 kilodan, 90 kiloya kadar çıktı.