Son feda Holosko

Beşiktaş'ta 'Feda' edenler listesine Slovak oyuncu da eklendi Holosko, Ersan Gülüm'den sonra ücretinde 600 bin Euro indirimi kabul ederek takımda kaldı

  • Futbol
  • Cumartesi 14.07.2012
Beşiktaş'ta ismi satılacak futbolcular arasında yer alan Filip Holosko'da mutlu son. Beşiktaş yönetiminin 'Yıllık ücretinde indirim yaparsan sözleşmeyi yenileriz' çağrısına olumlu yanıt veren Holosko yıllık alacağı 1 milyon 800 bin Euro ücretinden 600 bin Euro'luk indirimi kabul etti. Slovak futbolcu yaptığı bu indirimle yeni sezon öncesinde siyah-beyazlı takımda kalmayı garantiledi.

BİR SEZON DAHA KONTRATI VAR
Beşiktaş yönetimiyle Holosko arasında yapılacak yeni sözleşmenin, yetiştirilmesi halinde bugün, aksi takdirde ise pazartesi günü yapılacağı öğrenildi. 2008-2009 sezonu kış transfer döneminde Manisaspor'dan transfer edilen ve 2010-2011 sezonunda kiralık olarak 5 ay süre ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımında forma giyen Slovak futbolcunun siyah-beyazlı kulüple bir sezon daha kontratı bulunuyor. 2011-12 sezonunda ise Beşiktaş forması altında 33 maça çıkan Holosko, toplam 5 golü rakip ağlara yuvarladı.