Banyoda telefon şarj etmek ölüm getirdi!

Banyoda telefon şarj etmek ölüm getirdi!

İngiltere'de yaşanan bir olay şarj olan cihazların su ile temasının ne kadar kötü sonuçlar doğurabileceğini gösteriyor. Şarj olan telefonu kullanan bir adam feci şekilde can verdi.

  • Teknoloji
  • Pazartesi 20.03.2017 11:26

Şarj olurken yanan, patlayan telefon haberleri sık sık gündeme geliyor. Yaşanan son olay şarj olan bir iPhone'u banyoda kullanan Richard Bull'un ölümü ile sonuçlandı.

ELEKTRİK ÇARPTI

The Sun'ın haberine göre 32 yaşındaki Richard Bull, şarj cihazını koridordan bir uzatma kablosuna takarak telefonu banyoda şarj ederken öldü. Şarj olan telefonu kullanan Bull'un telefonunun bir kısmı suya temas ettiği için göğsünde, ellerinde ve kollarında ciddi yanıklar görüldü.

Eşi Tanya eve döndüğünde Bull'u yaralı halde yerde görünce saldırıya uğradığını düşündü. 999'u aradıktan sonra gelen ekip Richard'ın öldüğünü açıkladı. Richard'ı muayene eden Dr Sean Cummings, telefonlar için "Bunlar zararsız cihazlardır. Ancak banyolarda saç kurutma makinesi kadar tehlikeli olabilir" dedi.

Londra'da bulunan Coroner's Court temsilcilerinden Mum Carole: "Ben bir çok insan, özellikle telefonlarından ayrılamayan gençler için bu durumun ne kadar tehlikeli olduğunu bilmiyorum" diyerek olaya dikkat çekti. Bu olay şarj olan bir telefonun kurcalanmaması gerektiğini acı bir şekilde ortaya koyuyor.