Tecavüzcü, yağmacı arkadaşların cezaları kesinleşti

Erzurum'un Pasinler İlçesi'nde görev yapan Türkçe öğretmeni A.K. 4 yıl önce Kadir Narmanlı ve Ümit Aydemir tarafından tecavüze uğradı ve ağır yaralandı. Tecavüz, öldürmeye teşebbüs ve yağma suçlarından hüküm giyen suçlular; Ümit Aydemir ve Kadir Narmanlı Yargıtay'a yaptıkları temyiz başvurusu sonucunda aynı cezalara çarptırıldılar.

Erzurum'un Pasinler İlçesi'nde görev yapan Türkçe öğretmeni A.K. 4 yıl önce Kadir Narmanlı ve Ümit Aydemir tarafından tecavüze uğradı ve ağır yaralandı. Sanıklar yargılandıkları Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi'nde sanıklardan Kadir Narmanlı tecavüzden 17 yıl, öldürmeye teşebbüsten ve yağmadan 41 yıl olmak üzere 58 yıl hapse çarptırılırken Ümit Aydemir'e tecavüzden 14 yıl öldürmeye teşebbüs yaralama ve yağma suçlarından 36 yılolmak üzere 50 yıl hapse mahkum etti.
CİNAYETE TEŞEBBÜS EDEN; TECAVÜZCÜ, YAĞMACILAR CEZALARINI TEMYİZ ETMEK İSTEDİ
Temyiz aşamasında Yargıtay, geçen yıl yürürlüğe giren yasal düzenlemede, sanıklar için lehte olan hükümlerin bulunup bulunmadığının araştırılması ve uygulanıp uygulanmayacağının mahkemece tartışılmasını isteyerek kararı bozdu. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden yargılanan Kadir Narmanlı ve Ümit Aydemir yine aynı cezalara çarptırıldı.