Yurtta hava durumu

Yurtta hava durumu

Hava sıcaklıkların hafta sonundan itibaren azalması bekleniyor.

  • İHA
  • Yaşam
  • Perşembe 02.06.2016 11:12

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Geçtiğimiz hafta mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları artarak, yurdumuzun batısında mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde, doğusunda ise mevsim normalleri civarında seyretmektedir.

Mevsim normallerinin İstanbul'da 23, Ankara'da 24, İzmir'de 30 derece olduğu bu hafta en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara ve İstanbul'da 28-30, İzmir'de 33-35 derece arasında olacağı tahmin edilmektedir.

RAMAZAN'IN İLK GÜNÜ...

Meteoroloji kaynaklarında yer alan rapora göre; Ramazan'ın ilk gügü olan 06 Haziran'da İç Anadolu, Doğu Karadeniz ve Ege Bölgesi'nin iç kesimlerinde yağış bekleniyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

Bazı basın yayın organlarındaki Ramazan ayı ile yurdumuzun aşırı sıcak havanın etkisine gireceği haberlerinin aksine, hava sıcaklıkların hafta sonundan itibaren azalarak Ramazan ayının ilk haftasında Türkiye genelinde uzun yıllar ortalamaları civarında olacağı beklenmektedir.

Haziran ayının ikinci yarısında ise uzun vadeli tahmin verilerine göre hava sıcaklıklarının ülke genelinde artacağı ve Haziran ayı ortalamalarının 1-3 derece üzerinde seyredeceği öngörülmektedir" denildi.