YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

Ekranda içi geçmiş düello!

SHOW TV'de yeni bir bilirdiniz? yemek programı başladı. Adı Şeflerin Düellosu... Yemek tabiriyle söylemem gerekirse, ilk bölüm henüz yağına binmemişti.Yani yemeğin lezzeti demlenmemişti; damağımda herhangi bir tat bırakmadı.
6 iddialı aşçının üç bölüm boyunca birbiriyle mutfakta lezzet düellosu yaptığı programın sunucusu da, yarışmacıları da jüri üyeleri de -belki ilk bölüm olduğu içindir- ne yaptıklarını, neden orada olduklarını bilmez gibiydiler.
Böyle olunca da tabakta soğuyan programın yağı dondu!

AMATÖR TELAŞI
İlk bölümde bir amatör ile profesyonelin mücadelesi vardı. Amatör hanım, 'master chef' görünümündeki tecrübeli rakibi karşısında öyle bir telaşa kapıldı ki; parmağını rendeye kaptırıp yaralandı. Belki yarışmayı kaybetti ama literatüre kendi buluşu olan 'Gazlı bez yatağında baş parmak rende, tentürdiyot eşliğinde' isimli yemeği kazandırdı!
Yine de izleyenler, bu program sayesinde Batı sofra kültürü üzerine öğrendiklerini konu komşuya satıp hava atabilirler. Ne bileyim, mesela tuzluk ile biberlik mutlaka yan yana bulunmalıymış. Bardaklara su, misafirler sofraya oturduktan sonra konulmalıymış vs...

NEDEN GÜNDÜZ?
Show TV, yeri gündüz kuşağı olması gereken bir yemek programını neden prime time'a koydu acaba?
Hadi programı Acun yapsa neyse de...