FUNDA KARAYEL FUNDA KARAYEL

Sine anket: Başak Daşman

ATV dizisi 'Kara Ekmek'te rol alan Başak Daşman, 'Tehlikeyle Flört' filmiyle sinemaseverin karşısına çıktı. Daşman, sorularımı yanıtladı...

'Tehlikeyle Flört' nasıl bir film oldu?
Senaryo, Flört grubunun kendi hikayesi. Hayatlarından birçok nokta var filmde. Başlarından geçenleri, eğlenceli ve fantastik bir dille ele almışlar. İyi müziklerle harmanlanmış samimi ve absürd bir film.

Kendinizi bu senaryonun içinde nasıl buldunuz?
Yönetmenimiz Murat Şenöy ile kısa bir zaman önce tanışıp keyifli bir iş yapmıştık. Mete Horozoğlu ve Tuğrul Tülek ile de eski arkadaşız. Senaryoyu okudum ve hikayeyi çok eğlenceli buldum. İyi ki oynamışım.

Canlandırdığınız karakterden bahseder misiniz biraz?
Flört üyelerinden birinin mahalledeki platonik aşkı, bir fitness eğitmenini canlandırıyorum. Spor aşığı, maceraperest bir karakter. Tuğrul Tülek'in oynadığı polis de benim karakterime aşık. Bu üçgen, hikayede önemli bir kilidi açıyor.

Çekimlerde sizi zorlayan bir sahne oldu mu?
Soğuk hava, bazen zorladı. Onun dışında oldukça keyifliydi. Sette birçok şey kattık hikayeye. Murat, buna açık bir yönetmen.

Filmin diğer komedilerden farkı ne?
Flört, iyi bir rock grubu. Filmin müzikleri ve yönetmenimizin filme kattıkları, izlemeye değer bir film çıkardı ortaya. Samimi ve akıcı...

SİZCE NE İFADE EDİYOR?


Mete Horozoğlu: Hınzır
Murat Şenöy: Yaratıcı
Gişe: Lazım Kara Ekmek:
Mücadele Aşk: Hayat