ENGİN HEPİLERİ

atv'de yayınlanan 'Kara Ekmek' adlı dizide rol alan Engin Hepileri soruları yanıtladı:
Tiyatro aşığı biri olarak dizide veya sinemada yer almak sizi tatmin ediyor mu? Ediyor tabii ki, oyunculuk benim mesleğim. Oyunculuğun zor köşelerini araştırmak beni çok tatmin ediyor. Ben hiçbirini ayırmıyorum, mesleğimi seviyorum ama tiyatro tüm bunlara başladığım yer olduğu için çok özel. O yüzden tiyatroyu hiçbir zaman bırakmayacağım
Hangisinin çalışma koşulları daha rahat? Hepsinin kendine göre bir formu var. Teknik anlamda baktığımızda; tiyatronun prova süreci zor, sinemada ise iyi bir set, iyi bir yapımcı ve yönetmen varsa çok eğlencelidir. Dizide senaryo gece gelebilir, ertesi gün hemen oynamak zorunda kalabilirsin; o biraz sıkıntı. Biz teksti özümsemek istiyoruz ki ona göre oynayalım.
Oyunculuğun zor yanları neler? Oyunculuk bir yaşam biçimidir; ona göre yaşayacaksın, ona göre yemek yiyeceksin. Bir kere her projede de aynı şeyi oynuyorsan, kendini geliştirmen gerekli çünkü seyirci 'Bir önceki projede seni böyle gördük' dememeli.
Yıldız Kenter'in favori oyuncusu olmak nasıl bir duygu? Yıldız Hoca benim hocamın hocası, asistanlığını da yaptım. Ben tiyatroların nasıl ayakta kaldığını onlardan öğrendim.
Kenter, oyunculuğunuzu nasıl buluyor? Dizilerimi ve filmlerimi izleyip eleştiriyor ama yıllar geçtikçe eleştiriler azaldı.
Unutamadığınız bir set ortamı var mı? 'Av Mevsimi' setini hiç unutmuyorum. Filmde üç sahnem vardı ama Yavuz Turgul'la çalışmak gerçekten inanılmazdı. Şener Şen'in sahnelerini izlemek için setin olmadığı günlerde bile sete gittiğim olmuştur. Ben set ortamından ziyade yönetmenleri unutmuyorum. 'Çalsın Sazlar'da Nesli Çölgeçen'le çalışmak gerçekten çok büyük keyifti.
'Keşke oynamasaydım' dediğiniz bir proje var mı? Var tabii ki ama isim vermek olmaz şimdi. 16-17 TV dizisinde yer almışım, bunların 'Üç-dört tanesinde olmasaymışım' diyorum ama sinema ve tiyatro için yok.
Türk sinemasının bulunduğu noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz? Senaryonun eksik olduğunu düşünüyorum; hep aynı şeyi okuyorum.
Hayatınız film olsa adını ne koyardınız? Çalışmak.

SİZCE NE İFADE EDİYOR?
'Çalsın Sazlar': Önemli bir deneyim
'Beyza'nın Kadınları': Benim için Mustafa Hoca'nın yanında eğitim süreciydi, çok iyi bir filmdi.
Evlilik: Çok iyi gidiyor, evlilik benim enerjimi yükselten bir şey.
Aşk: Beyza ve olmazsa olmaz.