FUNDA KARAYEL FUNDA KARAYEL

Mülteci çocuklara dans terapisiyle destek

Suriye'deki savaşın gerçek mağduru olan çocuklar için başlatılan #iamchild (Ben çocuğum) sosyal sorumluluk projesi, son günlerde dikkatimi çeken iyilik hareketlerinden. Dünyanın dört bir köşesindeki çocuk ve yetişkinleri, mülteci çocuklar için dayanışmaya çağıran #iamchild projesinin yaratıcısı olan Michal Bardavid, haber yapmak için Suriye sınırına gittiğinde çocukların yaşadığı travmaları görüp kayıtsız kalmamış ve dansla onlara yaptırabileceği küçük egzersizler belirlemiş.
Bu egzersizler beş pozitif cümleden oluşuyor. 'Ben güvendeyim, ben çocuğum, ben güzelim, ben seviliyorum ve ben bütünüm.' Michal, bu cümlelerin Arapçalarını beş tane hareketle birleştirerek çocuklara grup olarak yaptırmış. Amacı sadece Suriyeli çocuklara destek olmak, farkındalık yaratmak.
Bu harika projeye Ali Sunal, Ezo Sunal ve Ezo'nun okulundaki öğrenciler de destek verdi.
Destekler dünyanın dört bir yanından videolarla gelmeye devam ediyor. Siz de iamchildproject hesabından videodaki hareketleri ezberleyip kendi videonuzu çekerek hem bu güzel projeye destek olup, hem de mülteci dramına dikkat çekebilirsiniz.


Ali ve Ezo Sunal kardeşler çocuklara dans figürlerini gösterdi.