FUNDA KARAYEL FUNDA KARAYEL

Müjde Uzman ile co-pilot koltuğundayız

Türk motor sporları tarihinin en köklü organizasyonlarından biri olan Türkiye Ralli Şampiyonası, geçtiğimiz günlerde Ege Rallisi ile başladı. Ralli öncesinde, geçtiğimiz sezonun şampiyonu Yağız Avcı'nın Red Bull tarafından yeniden tasarlanan aracı kamuoyuna tanıtıldı. Ardından oyuncu Müjde Uzman ile birlikte, Yağız'ın co-pilotluğunu yapmak için hazırlıklara başladık.
Co-pilotluk dersini, Yağız Avcı'nın gerçek co-pilotu Bahadır Gücenmez'den aldık.

Ders 1: Yarış öncesi keşif yapacaksınız. Kaleminizi kağıdınızı hazırlayıp bütün yolun haritasını baştan çizeceksiniz.
Her şey tamam da, bizim asıl meselemiz Müjde'nin klostrofobisi... Ya arabanın içinde fenalaşırsa? Ya ben yolu çizeyim derken kafamı sağa sola çarparsam?

Korkunun ecele faydası yok tabii... Müjde, "Nerede benim kalemim kağıdım?" deyip arabada yerini alıveriyor. Önce lastik ısıtma hareketleri, sonra ise ralli başlıyor. 'Acaba ne oluyor arabada?' diye merakla bekliyoruz. Karşıdan klostrofobiyi yenmiş bir Müjde geliyor... Bayılmış hadiseye; "Keskin virajlar ve aracın camından gördüğüm uçurumlar başta beni tedirgin etse de, heyecanlı bir deneyimdi" diyor. Müjde, zaten küçüklüğünden beri araba seslerine bayılıyormuş. Bu deneyim harika oldu; "Bundan sonra nerede adrenalin orada biz!" diyerek Müjde'yle sözleştik. Bakalım bir sonraki aktivitemiz ne olacak...