Aosb Başkanı Yeniden Osbük Yönetiminde

Aosb Başkanı Yeniden Osbük Yönetiminde
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Bekir Sütcü, Türkiye’deki organize sanayi bölgelerini temsil eden Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu’nun (OSBÜK) 13. Olağan Genel Kurulu’nda, başkan yardımcısı olarak yeniden yönetim kurulunda yer aldı.
Başkan Cahit Nakıboğlu’nun güven tazelediği OSBÜK’ün 13. Genel Kurulu’nda seçimlere tek listeyle gidilirken, yeni yönetim kurulu da oy birliği ile seçildi. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü, yeniden yönetim kurulunda yer aldı. Sütcü, daha sonra yönetim kurulunun kendi arasında yaptığı seçimde de, ASO 1. OSB Başkanı Nurettin Özdebir ile birlikte OSBÜK’ün Başkan Yardımcılığına seçildi.
"SANAYİ OLMADAN BÜYÜME SAĞLANMAZ"
Bekir Sütcü, OSBÜK Başkan Yardımcısı seçildiği genel kuruldan sonra yaptığı açıklamada, sanayi olmadan büyümenin sağlanmayacağının altını çizerek, “Sanayisi güçlü olan ülkeler ile sanayisi yeterince gelişmemiş ülkeler arasındaki fark bu gerçeğin en somut kanıtıdır. Ülkemizin, geleceğe yönelik en büyük kalkınma garantisi de güçlü sanayi varlığıdır” dedi.
Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu OSBÜK’e yeniden yönetim kurulu seçilmesi ve başkan yardımcılığıyla görevlendirilmesinin kendisine yüklediği sorumlulukların farkında olduğunu kaydeden Bekir Sütcü, “Türkiye’de sanayilerin gelişim üssünün şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle de OSB’ler olduğunu biliyoruz. Bundan sonraki süreçte OSB’lerimizi daha da destekleyip, mevcut sorunlarını çözerek, gerekli iyileştirmeler sağlayıp, alt yapı eksiklerini gidererek sanayinin sorunsuzca üretim yapacağı merkezler haline getirme çabamız devam edecektir“ diye konuştu.
BİZE ULAŞIN