Yüreğir Ramazan’a Hazır

Yüreğir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek.
Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir Kültür Merkezi önünde unutulmaya yüz tutan, gelenek ve görenekleri yansıtan çeşitli gösteriler ve sürpriz sanatçıların sahne alacağını ve Yüreğirli vatandaşların Ramazan coşkusuna ortak olacağını ifade etti. Çelikcan, “Ramazan ayı boyunca Yüreğir Kültür Merkezi önünde geçmişte sergilenen birçok oyunları burada tekrar sahneleyeceğiz. Böylece kültürümüze sahip çıkarken, eski oyunların yeni kuşaklara tanıtılmasına vesile olacağız. Unutulmaya yüz tutan oyunları vatandaşlarımızın tekrar hatırlamasını ve yeni kuşakların da bu oyunlarla tanışmasına vesile olacağız. Bununu yanı sıra Yüreğir’in değişik bölgelerinde iftar programları düzenleyerek vatandaşlarımızla birlikte Ramazan coşkusuna ortak olacağız” diye konuştu.
Yüreğir Belediyesi Ramazan Şenlikleri’nin 23 Haziran Salı günü saat 20.30’da başlayacağını ve haftanın 3 günü (salı, çarşamba, perşembe) yeni yapılan kültür merkezinin yanında gerçekleşeceğini belirten Çelikcan, “Yeni hizmete açtığımız kültür evimizin önünde animasyon gösterileri, semazen, Hacivat-Karagöz, mehter takımı gösterileri, gölge oyunları, tiyatro gösterileri, sanat müziği (fasıl) konseri, ilahi grubu konserleri, halk müziği konserleri ve çeşitli gösteriler yapılacak. Amacımız Mübarek Ramazan ayında vatandaşların ve çocukların gelenek ve göreneklerini yaşatmalarını sağlamak” şeklinde konuştu.
İftar yemeği verilecek yerlerin bir kaç mahallenin faydalanacağı şekilde ayarlandığını belirten Başkan Çelikcan, “Ayrı ayrı bölgelerde verilecek olan iftar yemekleriyle vatandaşlarla bir araya geleceğiz. Onların istek ve taleplerini dinleyeceğiz. Mübarek Ramazan ayını en iyi şekilde ifa etmeye çalışacağız” dedi.
BİZE ULAŞIN