‘Refleks Lokomotif Ödülleri’ Sahiplerini Buldu

Refleks Gazetesi’nin bu yıl 3.’sünü düzenlediği ‘Refleks Lokomotif Ödülleri’ sahiplerini buldu.
Sheraton Oteli’nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Refleks Gazetesi İmtiyaz Sahibi Esra Özden, iş dünyası ile olan birlikteliklerinin kendilerine de dinamizm kazandırdığını kaydetti. Firmaların ürettiği her markayla, her ürünle kendilerinin de mutlu olduğuna dikkat çeken Özden, “Yaptığı her ihracattan bizler de gururlandık. Çektiğiniz her sıkıntıda biz de üzüldük. Aşmakta zorlandığınız her yolda biz de zorlandık. Aslında bu yolda beraber yürüdük. Tanıtımınıza katkı sağlamaya çalıştık. Sorunlarınızı sayfalarımıza taşımaya çalıştık. Yetkililere iletmek üzere sayfalarımıza taşıdığımız her çözüm önerisinde köprü olmaya gayret gösterdik. Ben ve arkadaşlarım üretimin kutsal olduğuna inanıyoruz. Ne yazık ki Türkiye’de üretimin ne kadar kıymetli olduğu bilinmiyor. Bence Türkiye üretimin önemi ve kutsallığı konusunda temel eğitimden itibaren yeni bir bilinçlendirme süreci başlatmalı” dedi.
Özden, bölge imkanlarına ihracat rakamlarının yakışmadığının altını çizerek, “Marka sayımız bölge potansiyeli ile paralel değil. Kişi başına düşen gelire baktığımızda orta gelirde olmak içimizi acıtıyor. İtiraf edelim; böyle bir tabloda ihmal var. Yeterince çalışmama var, en önemlisi siyasi ve bürokrasi çevrelerde yeterince lobi yapmamak var. Geride kalan seçim sürecinin bu bölge için bir dönüm noktası olmasını dileyelim. Türkiye nasıl bir koalisyon kurulacağını tartışıyor bu süreçte. Elbette ülke hükümetsiz kalmayacak. Koalisyon hangi partilerle kurulursa kurulsun yapmamız gereken şey şu; kurulacak hükümette bir veya birkaç bakanlığı Adana bölgesinden milletvekillerimize verilmesi için yoğun bir çalışma yapmamız gerekiyor. Koalisyon kararı alınır alınmaz yerel yöneticilerimizden meslek odalarımıza, sivil toplum kuruluşlarımızdan parti temsilcilerimize Ankara’yı mesken tutmamız, bu önemli fırsatı kaçırmamamız gerekiyor. Lobi çalışması yapmak zorundayız. Kabilede temsil gücümüzü arttırmadığımız sürece bazı müzminleşmiş sorunlarımızı çözemediğimiz aşikar. Ayrıca geleceğe yönelik ön gördüğümüz mega projelerimizin tek yolu bu” diye konuştu.
Bölgenin haftalık ekonomi gazetesi Refleks’in geleneksel hale getirdiği ‘Refleks Lokomotik Ödülleri’ de gecede sahiplerini buldu. Yılın İşadamı Ödülü Osman Nuri Oğuz’a, Bölgesel İşbirliğine Katkı Ödülü Çukurova Kalkınma Ajansı’na, Yılın Markası Ödülü Ömer Bayram İnşaat’a, Yılın KOBİ’si Ödülü Sasu’ya, Yılın Sosyal Şirketi Ödülü KGS Makine’ya, Yılın İnovatif Ödülü Royal Balık’a, Yılın İhracat Şirketi Ödülü Sunar Grup’a, Yılın İşdünyası STK’sı Ödülü Çukurova GİAD’a, Genç İşkadını Ödülü Gülümsün Adalı’ya, Yılın Profesyonel Yöneticisi Ödülü İsmail Başaran’a, Yılın Genç İşadamı Ödülü Rafet Milli’ye ve Yılın İşkadını Ödülü Meltem Aydın’a verildi.
Ödül törenine, Adana Valisi Mustafa Büyük, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menekşe, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütçü ve çok sayıda işadamı ile davetli katıldı.
BİZE ULAŞIN