Adana Demirspor’da Başkan Sedat Sözlü

Adana Demirspor’da Başkan Sedat Sözlü
PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor’un, olağan genel kurulunda tek listeyle aday olan Sedat Sözlü başkan seçildi. Taraftara transfer müjdesi veren Sözlü, sportif direktör Samet Aybaba’nın da teknik direktör olarak sahaya ineceğini açıkladı.
Gerçekleştirilen genel kurulda yönetim kurulu üyesi Hasan Özkan faaliyet raporunu okudu. Ardından yönetim kurulu üyesi Zübeyt Şendur, kulübün 21 milyon 163 bin 259 lira borcu, 1 milyon 551 bin lira da alacağı olduğunu belirtti. Kalan toplam borcun 19 milyon 607 bin lira olduğunu vurgulayan Şendur, görev yaptıkları sürede kulübün 8.5 milyon lira borcunu kapattıklarını kaydetti. Şendur, başarılı bir yönetimle kalan borcun 3 yıl içinde kapatılabileceğinin altını çizdi.
Adana Demirspor Kulübü Başkanlığı görevinden ayrılan Selahattin Aydoğdu, bütün başkanların geldikleri gibi gitmesini de bilmeleri gerektiğini ifade ederek, “Ben gitmiyorum, Sedat kardeşimin yanında olacağım. Çok güzel bir yönetim listesi gördüm. Biz şampiyonluğu kıl payı kaçırdık. İnşallah siz şampiyonluğa ulaşırsınız, hepimiz de mutlu oluruz” dedi.
“HAKKIMIZ OLAN ŞAMPİYONLUĞU KAZANACAĞIZ”
Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Tek liste ile gidilen oylama sonunda Sedat Sözlü, Adana Demirspor Kulübü Başkanlığına seçildi.
Sözlü, Adana Demirspor’u Süper Lig’e çıkartmak için yönetim kurulu ile birlikte gece gündüz demeden 24 saat çalışacaklarını vurgulayarak, “Geçen sezon Selahattin Aydoğdu’nun başarılı yönetimi vardı. Ama hakları yendi. Bu hakkımızı söke söke alacağız. Geçen sezon hakkımız olan şampiyonluğu önümüzdeki sezon alacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde konuştu.
Ayrıcalık istemediklerini, tek taleplerinin ‘adalet’ olduğunu söyleyen Sözlü, “Hakkımızı çalmayın. Tüm milletvekili arkadaşlarımızla birlikte el ele vererek Adana Demirspor’umuzu hak ettiği yere getirmenin gayreti içinde olacağız” ifadelerini kullandı.
“SAMET AYBABA SAHAYA İNECEK”
Sedat Sözlü, teknik direktör Ünal Karaman’ın görevden ayrıldığını hatırlatarak, “Ünal hocamıza teşekkür ediyorum. Sportif direktör Samet Aybaba, teknik direktör olarak sahaya inecek. Samet hocamız kariyerli bir arkadaşımız, değerli bir hocamız. Samet hocamıza teşekkür ediyorum. Sahaya indikten sonra daha verimli olacağını düşünüyorum. Çünkü önemli birikimleri var” dedi.
Transfer müjdesi de veren Sedat Sözlü, “Çilek transfer çok moda. Ben de çilek demeyeceğim ama iki mevkiye has portakal çiçeği transferi yapacağız inşallah. Portakalımızın çiçeğine yakışır transferler” açıklamasında bulundu.
Sedat Sözlü başkanlığındaki Adana Demirspor Kulübü Yönetim Kurulunda, Tarkan Kulak, İmam Gazali Hıradağı, Kenan Şenbayrak, Ümit Onatça, İhsan Çetinkaya, Şentürk Çalık, Levent Duyuler, Demir Süerli, İsa Önük, İsa Tuzcu, Ekrem İnaltekin, Ayhan Deniz, Edip Gülnar, Ertuğrul Doğaner, Ramazan Balak ve Yüksel Gümürdülü gibi isimler bulunuyor.
Listede aynı zamanda Sedat Sözlü’nün ağabeyi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü fahri başkan, Turhan Demirdal ise onursal başkan olarak yer aldı.
BİZE ULAŞIN