Vali Büyük’den Şehit Ailelerine Ziyaret

Vali Büyük’den Şehit Ailelerine Ziyaret
Adana Valisi Mustafa Büyük, Ceyhan ilçesinde Şehit Şahabettin Atak ve Şehit Adem Çoban’ın ailelerine ziyarette bulundu.
Vali Mustafa Büyük, ilk olarak Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde askeri aracın şarampole devrilmesi sonucu şehit olan Jandarma Er Şahabettin Atak’ın Belediye Evleri Mahallesi’ndeki ailesini ziyaret etti.
Şehide Allah’tan rahmet, ailesine de başsağlığı dileyen Vali Büyük, "Devletimiz bugüne kadar kendisine hizmet edenlerin sonuna kadar yanında yer alarak, onları yalnız bırakmamıştır. Şehidimizin ailesi vakurlu bir şekilde, örnek duruş sergiliyor. Ben ailemize sabır ve başsağlığı diliyorum" dedi.
Baba Süleyman Atak ise ziyaretten dolayı Vali Büyük’e teşekkür ederek, "Vatan sağ olsun" dedi.
Vali Büyük, daha sonra 20 Mart 2014’de Niğde’de silahlı saldırı sonucu şehit olan Polis Adem Çoban’ın Dokuztekne Mahallesi’ndeki ailesini ziyaret etti.
Vali Büyük, burada yaptığı konuşmasında, şehidin Babası Mevlüt ve Annesi Zeynep Çoban’a başsağlığı dileğinde bulunarak, Şehidin ailesine her zaman destek olacaklarının belirtti.
Çoban ailesine her türlü destek ve yardımın yapıldığını, şehidin anne babasına da bir ev yaptırdıklarını dile getiren Büyük, "Şehidimizin eşi ve çocuklarına maddi manevi her konuda desteklerimiz sürmektedir. Anne ve babasının ev ihtiyacı ortaya çıkınca yine herkesin katkısıyla yeni bir ev yapılmış oldu. Onlar için de elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Vatan uğruna Şehit olanlar bizim gururumuzdur. Şehidimizin ailesine Allah sabırlar diliyorum" diye konuştu.
Baba Mevlüt Çoban ise başta Vali Büyük olmak üzere, kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür etti.
Ziyaretlerde yapılan duaların ardından Vali Büyük, burada bulunan çocuklar ile yakından ilgilenerek, onlara oyuncaklar dağıttı.
BİZE ULAŞIN