Kavgada Başkasını Vuran Sanığa 15 Yıl 4 Ay 5 Gün Hapis Cezası

Adana’da kavga ettiği şahsı vurmak isterken hiç suçu olmayan iki kişiyi daha vuran ve birisinin sakat kalmasına neden olan şahsa 15 yıl 4 ay 5 gün hapis cezası verildi.
Edinilen bilgiye göre olay, Sarıyakup Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Necati Y., 27 Mayıs 2004 tarihinde kavga ettiği Ali Araz’ı tabanca ile yaraladı. Sokak ortasında çıkan kavgada Necati Y.’nin tabancasından çıkan kurşunlardan hiç suçu olmayan iki kişi daha yaralandı. Bu yaralanan şahıslardan bir kişi sakat kalarak tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Şahıs polis tarafından yakalanarak adliyeye sevk edildi. Yapılan duruşmalarda hakim şahsa 3 kişiyi yaralamadan 15 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Hükümlü bu kararı temyiz etmek için Yargıtay’a başvurdu ancak Yargıtay da kararı onadı. Bunun üzerine yakalanıp cezaevine giren şahıs cezasını bir süre çektikten sonra Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında Adli Kontrol sistemiyle her gün imza verme karşılığında serbest bırakıldı. Ancak hükümlü bir süre düzenli imza vermeye geldikten sonra bir daha gelmedi. Savcı hükümlü imza vermediği için yakalama kararı çıkarttı.
Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı İnfaz Büro Amirliği ekipleri şahsı Sarıyakup Mahallesi’nde yakalayarak adliyeye götürdü.
BİZE ULAŞIN