Vali Büyük Arife Günü Şehitliği Ziyaret Etti

  • Adana
  • Perşembe 16.07.2015 13:28
Adana Valisi Mustafa Büyük, Ramazan Bayramı öncesi şehitliği ziyaret ederek şehit kabirlerine tek tek karanfil bıraktı.
Vali Mustafa Büyük, asri mezarlıkta bulunan şehitliği Arife günü ziyaret etti. Ziyaret Kur’an-Kerim ve duaların okunmasıyla başladı. Daha sonra Büyük, tek tek şehit kabristanlarını gezip dua ederek karanfil bıraktı.
8 yıl önce Diyarbakır Lice’de şehit olan asker Ayhan Güngör’ün mezarına karanfil koyarken Vali Büyük, şehidin ikizinin oğlunu sevdi. Şehit yakınları çocuğun isminin Ayhan olduğunu, şehidin adının verildiğini belirtirken, bir yakını da, "Türkiye Cumhuriyeti’nde Ayhanlar bitmez ölmez" dedi. Bunun üzerine Büyük, "Bir Ayhan şehit olur bin Ayhan gelir" diye karşılık verdi.
Vali Büyük daha sonra o kabristandan ayrılarak diğer kabirleri de tek tek gezip şehit yakınlarıyla yakından ilgilenerek bayramlarını tebrik etti. Vali Büyük’e Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, 6. Piyade Mekanize Tümün Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse eşlik etti. Sözlü, Cengiz ve Köse’de kabirlere karanfil bıraktı. Köse, bir şehit yakını çocukla yakından ilgilenip onunla uzun süre sohbet etti.
BİZE ULAŞIN