Kaybolan Üniversiteli Genç 12 Gün Sonra Evine Döndü

Adana’da 12 gün önce bavulunu alarak evden ayrılan, ailesinin de Suriye’ye gitmesinden şüphelendiği üniversiteli gencin kimseye haber vermeden tatile çıktığı öğrenildi.
Üniversite öğrencisi Ahmet Yüksekoğlu 18 Eylül 2015 günü bavulunu alarak evden ayrıldı. Babası İsmet Yüksekoğlu’nu kaybettiğinde 1 yaşında olan Ahmet Yüksekoğlu’nun annesi Nevin Yüksekoğlu, oğlunun sosyal paylaşım sitesinden cihad bayrakları paylaştığı için Suriye’ye gitmiş olabileceğinden şüphelendi. Anne, oğlu için "Evi terk edecek, kavgayla gidecek bir çocuk değil. Tek şüphelendiğim Suriye’ye gitmiş olabileceği yani kandırıp götürmüşlerdir. Beni izliyorsan halimi biliyorsun, beni üzme oğlum ne durumda olduğumu biliyorsun. Dön gel çocuğum lütfen sen bana sahip çık. Başkalarını korumaya gitme bir kardeşin bir ben varım. Ahmet ne olur anneciğim beni üzme ne olursun hiç üzmedin şimdiye kadar sana güveniyorum oğlum ne olur dön gel" diye ağlamıştı.
Perişan olan anne oğlundan 12 gün boyunca haber alamadı. Ahmet Yüksekoğlu 12 gün sonra evine gelince anne şoka girdi, oğluna sarılıp ağladı.
Ahmet Yüksekoğlu ise arkadaşıyla birlikte denize tatile gittiğini belirterek, "Ailem tek başıma tatile gitmeme izin vermez diye haber vermeden gittim. Telefonumu da kapatıp tatil yaptım" dedi.

BİZE ULAŞIN